راه هاي همكاري ايران و اسپانيا در زمينه كنسولي وپليسي عليه تروريسم بررسي شد

به گزارش ايرنا، حسن قشقاوي معاون وزير امور خارجه با «كريستوبال گونزالس» معاون وزير امور خارجه اسپانيا امروز-دوشنبه- در محل وزارت امورخارجه اسپانيا ديدار كرد.
در اين ديدار طرفين پيرامون ارائه تسهيلات در صدور ويزا، همكاري هاي قضايي و پليسي عليه تروريسم،جرائم سازمان يافته و قاچاق انسان و مواد مخدر گفت وگو كردند.
قشقاوي در اين ديدار، آمادگي ايران را براي ارائه پيش نويس موافقتنامه در خصوص انتقال محكومان،استرداد مجرمان و معاضدت قضائي در امور مدني و كيفري اعلام كرد.
«كريستوبال گونزالس» معاون وزير امور خارجه اسپانيا نيز با استقبال از پيشنهادات طرف ايران خواستار گسترش همه جانبه روابط سياسي، اقتصادي و فرهنگي با ايران شد.
همچنين در اين گفت وگوها در خصوص زمينه سازي براي برقراري پرواز مستقيم بين تهران – مادريد نيز توافق حاصل شد.

**آمادگي ايران براي گسترش روابط پارلماني با اسپانيا
قشقاوي معاون وزير امورخارجه در امور كنسولي و پارلماني امروز با «پدرو سالز» نايب رييس اول مجلس سناي اسپانيا نيز در مادريد ديدار و گفت و گو كرد.
در اين ديدار قشقاوي ضمن ابلاغ سلام مقامات مجلس شوراي اسلامي به طرف اسپانيايي بر آمادگي كامل مجلس ايران در گسترش روابط با مجلس اسپانيا تاكيد كرد.
«پدرو سالز» نيز ضمن اشاره به روابط 400 ساله ايران و اسپانيا و وجود مشتركات فراوان سياسي، اقتصادي و فرهنگي با ايران خواستار تبادل هيات هاي عاليرتبه پارلماني و دولتي بين دو كشور شد.
سيام **1540**3070**1449

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «راه هاي همكاري ايران و اسپانيا در زمينه كنسولي وپليسي عليه تروريسم بررسي شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X