استاندار كرمان: تلاش كرديم فرش قرمز سرمايه گذاران جمع نشود

به گزارش ايرنا عليرضا رزم حسيني عصر دوشنبه در نشست هم انديشي كرماني هاي مقيم خارج از كشور و علاقه مندان به سرمايه گذاري در استان كرمان با حضور محمد شريعتمداري معاون اجرايي رئيس جمهوري افزود: در استان كرمان همواره در حد بضاعت خود فرش قرمز را براي سرمايه گذاران و كارآفرينان پهن كرده ايم.
وي گفت: همه اركان حكومت در قالب مثلث توسعه اقتصادي استان كرمان در مسير توسعه به كار گرفته شده اند و ادبيات اقتصادي در استان كرمان تغيير كرده است.
وي افزود: تغيير نگاه به سرمايه گذاران به عنوان مجاهدان اقتصادي در راستاي فرمايشات رهبري محقق شده تا اقتصاد مقاومتي محقق شود.
استاندار كرمان از دولت تدبير و اميد به عنوان دولتي عاقل، خردگرا، توسعه گرا و قانون گرا ياد و اظهار كرد: 75 هزار ميليارد تومان موافقت نامه با شركت هاي نامدار در استان كرمان امضا شده است كه بخشي از آنها در سفر روز آتي رياست جمهوري تبيين مي شود.
وي گفت: برخي ها اين عدد را حيرت انگيز مي دانند اما اين عدد در برابر ظرفيت هاي استان كرمان ناچيز است زيرا كرمان در طول تاريخ همواره از استان هاي مهم كشور به ويژه در جنوبشرق بوده است.
رزم حسيني تصريح كرد: صنايع دستي استان كرمان در تمام طول تاريخ آذين بخش بوده است و از آن جمله مي توان به فرش كرمان اشاره كرد.
وي افزود: در حوزه شهري در استان كرمان 300 ميليارد تومان پروژه خاتم در دست انجام است و در گودال خشت مال ها نيز اقدامات خوبي انجام شده است.
وي خاطرنشان كرد: باغ فتح آباد نيز در مدت 13 ماه بازسازي شد كه تاكنون 300 هزار گردشگر داخلي و خارجي از آن بازديد كرده اند.
استاندار كرمان گفت: مهم اين است كه همه مردم را دور هم جمع كرده و براي توسعه استان از ظرفيت هاي آنها استفاده كنيم.
وي با اشاره به اجراي كمربند سبز در شهر كرمان افزود: پس از اجراي اين طرح برخي از زمين خواران كه داراي نفوذ زيادي هستند نيز مسائلي را شروع كردند و حدود چهار ماه در اين مسير اخلال ايجاد كردند اما در نهايت كمربند سبز استان كرمان به انجام رسيد.
وي به طرح هاي توسعه فرودگاهي استان كرمان نيز اشاره و بيان كرد: اگر موانع دولتي نبود، مسير اجرايي اين پروژه پشرفت بيشتري يافته بود.
رزم حسيني به ساماندهي ساختمان قديمي كنسولگري انگليس اشاره كرد و گفت: اين محل به مكاني براي نگهداري گوسفندان تبديل شده بود كه در حل تبديل به موزه نفت است.
وي اظهار كرد: بازار تاريخي كرمان نيز براي نخستين بار در طول تاريخ جمهوري اسلامي به طور كامل مورد بازسازي قرار گرفته است.
وي به اجراي ايده شهر نمونه اقتصاد مقاومتي در قلعه گنج اشاره و بيان كرد: در اين شهرستان 90 هزار مردم پابرهنه هستند كه گنج هاي فراوان دارند اما مردم در رنج به سر مي برند و در اين شهرستان توسعه آغاز و امروز اين شهرستان صاحب كارخانه شده است.
استاندار كرمان گفت: براي سه شنبه يك پروژه آماده در اين شهرستان براي افتتاح قرار مي گيرد.
وي بيان كرد: با همكاري مردم و اجراي شهر نمونه اقتصاد مقاومتي، ضريب امنيت در اين شهرستان افزايش يافته و در 60 روستاي اين شهرستان صندوق هاي توسعه روستايي تشكيل شده است.
وي گفت: در دولت تدبير و اميد توسعه از مناطق محروم آغاز شده و ادامه دارد.
استاندار كرمان با اشاره به سفر رياست جمهوري به استان كرمان در 21 ارديبهشت ماه، گفت: مردم كرمان مردم مهمان نوازي هستند و بي شك حضور گسترده اي در استقبال از كاروان دولت تدبير و اميد خواهند داشت.
رئيس جمهوري فردا (سه شنبه) در بيست و هفتمين سفر استاني كاروان تدبير و اميد وارد كرمان مي شود.
7440/3028

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندار كرمان: تلاش كرديم فرش قرمز سرمايه گذاران جمع نشود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X