يك مقام وزارت امور خارجه: نگاه كشورهاي جهان به ايران تغيير كرده است

به گزارش ايرنا سيد جواد قوام شهيدي عصر دوشنبه در نشست هم انديشي كرماني هاي مقيم خارج از كشور و علاقه مندان به سرمايه گذاري در استان كرمان با حضور محمد شريعتمداري معاون اجرايي رئيس جمهوري افزود: اين توسعه مي تواند با مشاركت ايرانيان مقيم خارج از كشور افزايش يابد زيرا اين افراد ذخاير بزرگي براي كشور ما به شمار مي روند.
وي گفت: توسعه در كشوري بدون تعامل با مرزهاي خارج از كشور اتفاق نمي افتد و كشور ما نيز از اين قضيه مستثني نيست.
وي بيان كرد: كشور ما نيازمند سرمايه گذاري هاي بزرگ در زيرساخت ها و پروژه هاي بزرگ است و امروز در عرصه داخل كشور تحولات بزرگي را شاهد هستيم و در عرصه منطقه اي نيز ايران نقش تعيين كننده اي دارد.
مديركل امور ايرانيان وزارت امور خارجه گفت: سنت خوبي كه در دوران تدبير و اميد رخ داده اين است كه در سفرهاي استاني از ايرانيان مقيم خارج از كشور هر استان دعوت شود تا حضور مردم در صحنه و حضور رئيس جمهوري را مشاهده كنند و بسترسازي و آشنايي با ظرفيت هاي سرزميني و استفاده از ظرفيت عظيم ايرانيان خارج از كشور محقق شود.
وي تصريح كرد: همكاري ايرانيان مقيم خارج از كشور مي تواند در سرنوشت ايران از نظر توسعه كمك جدي داشته باشد.
قوام شهيدي با اشاره به اينكه اين جلسات با حمايت معاونت اجرايي رياست جمهوري برگزار مي شود گفت: زيرساخت هاي توسعه با تكنولوژي، فكر، علم و سرمايه ايرانيان مي تواند رشد بهتري داشته باشد.
وي اظهار كرد: كشور ما در سال هاي گذشته تحت شرايط دشواري بوده ضمن آنكه مقاومت انجام شده اما فرصت لازم را به ما نداده است اما با توافق برجام وضعيت متفاوتي نسبت به گذشته ايجاد شده است.
وي گفت: امروز تحريم هاي ظالمانه اي كه جلوي توسعه و رشد كشور را مي گرفت و ماشين سركوب مالي كشور كه به دست نيروهاي خارج از كشور طراحي شده بود نيز متوقف شده است.
مديركل امور ايرانيان وزارت امور خارجه خاطرنشان كرد: با تحليل ژرف در عرصه ديپلماسي كشور با همت سرداران ديپلماسي، كشور به سمت توسعه و پيشرفت در حركت است.
وي افزود: امروز سرمايه داران و كارآفرينان به جد علاقه مند شدند كه سرمايه گذاري ها و نوآوري هاي جديدي داشته باشند.
وي تصريح كرد: تقريبا روزي نيست كه هيات هاي اقتصادي و سياسي در كشور حضور نيابند و توافق نامه هاي متعدد امضا نشود و اينها بستر توسعه همه جانبه را ايجاد مي كند.
رئيس جمهوري فردا (سه شنبه) در بيست و هفتمين سفر استاني كاروان تدبير و اميد به كرمان سفر مي كند.
7440/3028

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «يك مقام وزارت امور خارجه: نگاه كشورهاي جهان به ايران تغيير كرده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X