خروج نمايشگاههاي بين المللي از كلانشهر تهران را به فال نيك مي گيريم

به گزارش خبرنگار فرهنگي ايرنا مستقر در بيست و نهمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران، حسين جابري انصاري با حضور در شهر آفتاب، محل برگزاري بيست و نهمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران، در ديدار با سيدعباس صالحي معاون امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و رئيس نمايشگاه كتاب از بخش هاي مختلف اين نمايشگاه ديدن كرد.
وي پس از اين ديدار، در گفت و گويي كوتاه با خبرنگاران ضمن ابراز خرسندي از حضور در اولين نمايشگاهي كه در شهر آفتاب برگزار مي شود، اظهار كرد: بيرون آمدن نمايشگاه كتاب از داخل حوزه‌هاي شهري كه با مشكلات متعدد به ويژه مشكلات حمل و نقلي در درون شهر ايجاد مي كرد، اتفاق مباركي است و خوشحالم بعد از چند سال كه همه در انتظار خروج اين نمايشگاه به بيرون شهر بودند، در مكان طبيعي خودش يعني شهر آفتاب برپا شده است.
سخنگوي وزارت امور خارجه ادامه داد: قطعاً مشكلات اجرايي كه اين نمايشگاه در تجربه نخست خود با آنها رو به رو مي شود، بررسي و در دوره‌هاي آينده برطرف مي‌شود.
وي افزود: قطعاً برگزاري نمايشگاه در خارج از شهر و يا در كنار كلانشهري مانند تهران، مي تواند امتيازات مختلفي داشته باشد و بايد آغاز كار شهر آفتاب را با يك مناسبت بزرگ فرهنگي يعني نمايشگاه بين المللي كتاب تهران به فال نيك گرفت.
جابري انصاري گفت: بايد نوعي همخواني بين نام شهر آفتاب و نمايشگاه كتاب تهران ايجاد شود، چرا كه اولين نمايشگاهي كه در اين مجموعه برگزار مي شود، نمايشگاه كتاب تهران يعني يك رويداد بزرگي فرهنگي كشور ماست و من براي همه بازديدكنندگان از نمايشگاه كتاب تهران آرزوي توفيق مي كنم.
سخنگوي وزارت امور خارجه همچنين درپاسخ به اينكه اين وزارتخانه چه تسهيلاتي براي ورود ناشران خارجي به كشور و حضور آنها در بيست و نهمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران انجام داده است، هيچگونه پاسخي نداد.
بيست و نهمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران تا 25 ارديبهشت ماه 95 در مجموعه نمايشگاهي شهر آفتاب در حال برگزاري است.
فراهنگ**1355**1027

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خروج نمايشگاههاي بين المللي از كلانشهر تهران را به فال نيك مي گيريم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X