صدراعظم اتریش استعفا داد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گاردین، ورنر فایمن که از سال ۲۰۰۸ مقام صدارت عظمای اتریش را برعهده داشت، هم به دلیل سیاست خود در قبال پناهجویان و هم به خاطر ممانعت از تشکیل ائتلافهایی با «حزب آزادی ضد مهاجرت»،‌ از سوی هم قطاران خود در «حزب سوسیال دموکرات» تحت فشار قرار داشت.

گفتنی است که نوبرت هوفر، نامزد «حزب آزادی ضد مهاجرت»، ماه گذشته با خط مشی «ضد اسلامی» و «خروج از اتحادیه اروپا» توانست در دور نخست انتخابات ریاست جمهوری اتریش پیروز شود.

ورنر فایمن در بیانیه ای که پس از نشست حزب سوسیال دموکرات منتشر شد،‌ اعلام کرد که وی هم از مقام صدارت و هم از ریاست این حزب کناره می گیرد. در این بیانیه آمده است: «این کشور به صدراعظمی نیاز دارد که از حمایت کامل حزبی برخوردارست».

پس از پیروزی چشمگیر نوبرت هوفر- نامزد راستگرای حزب آزادی ضد مهاجرت- در دور نخست انتخابات ریاست جمهوری اتریش،‌ این کشور شاهد نا آرامی سیاسی بوده است.

گفتنی است که صدراعظم مستعفی اتریش در ماه مارس به دلیل سرپوش گذاشتن بر تعداد پناهندگان به اتریش با انتقاداتی از جانب اعضای اتحادیه بازرگانان و شاخه جوانان حزب متبوع خود روبرو شد. افزون بر این وی با درخواست برخی از هم حزبی های خود برای همکاری با حزب آزادی ضد مهاجرت مخالفت کرد.

در همین ارتباط، یکی از قانونگذاران عضو حزب سوسیال دموکرات اتریش اواخر هفته گذشته به مجله پروفیل گفت: «ما بایستی در مورد مشی حزبی خود تصمیم گیری نماییم؛ یک حزب سوسیال دموکرات جدید که فارغ از تردید بوده و سعی می کند همه را راضی نماید. مستثنی نمودن حزب آزادی ضد مهاجرت از عرصه سیاسی اشتباه است».

بسیاری از صاحبنظران می گویند که بروز بحران در تشکیلات سیاسی اتریش متأثر از این واقعیت است که طی ده سال گذشته دو حزب میانه اتریش با تشکیل یک «ائتلاف بزرگ» این کشور را اداره کرده اند.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «صدراعظم اتریش استعفا داد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X