دومین گردهمایی سراسری مدیریت جهادی 27 اردیبهشت برگزار می‌شود

رئیس دبیرخانه دائمی مدیریت جهادی از برگزاری دومین گردهمایی سراسری مدیریت جهادی در 27 اردیبهشت ماه سال جاری با همکاری مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران و هدف هم افزائی و تجمیع قدرت جهادگران درعرصه های مختلف و ارائه راهکارها برای برون رفت از مشکلات خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، مهدی شایسته در نشست خبری دومین گردهمایی سراسری مدیریت جهادی با اشاره به این که تمام تلاش و اهتمام ما بر این است که متناسب با نگاه جامع مقام معظم رهبری به مفهوم مدیریت جهادی آن را درعرصه های گوناگون علمی ، اقتصادی ، دانش بنیان و فرهنگی تعریف کنیم؛ گفت : اهتمام دبیرخانه آنست که این مفاهیم را در عرصه های مختلف گسترده کند و رویکرد آن مبارزه ای و دغدغه مند و نه ایستا و منفعل است.

شایسته در ادامه تصریح کرد: غالب ساختار مدیریتی کشور دولتی است و خروجی آن ها مطلوب نیست ؛ برای رفع این مشکلات عملکردی و خروجی بیشتر با انگیزه های مادی برخورد می شود که این امر شاید در بخش خصوصی تا حدودی راهگشا باشد اما ما معتقد هستیم که این موضوع صرفا با پاداش مادی حل نمی شود و نیازمند مدیریت جهادی است .

وی خاطر نشان کرد: مدل مدیریت جهادی نسخه کاربردی دارد و صرفا انتزاعی نیست و این امر در یک مقطع زمانی اتفاق افتاده است و مردم طعم موفقیت آن را چشیده اند .

رئیس دبیرخانه دائمی مدیریت جهادی افزود : اقتصاد مقاومتی اگر به هواپیما تشبیه شود ؛ موتور حرکتی آن مدیریت جهادی است و لذا این دو مولفه به هم بسیار نزدیک هستند .

وی ادامه داد: ما در کشور در حوزه مدیریت جهادی به لحاظ مصادیق افراد زیادی را داریم اما این کافی نیست و باید این مصادیق را به صورت یک ساختار و الگو ارائه نمائیم.

شایسته گفت: مدیریت بومی در یک سال درست نخواهد شد بلکه باید تلاش شود تا در یک بستر زمانی فراهم کنیم و به کمک مراکز علمی – دانشگاهی و استفاده از صاحب نظران این مدیریت بومی مستند سازی شود و با استفاده از روش های علمی تکمیل گردد.

وی همچنین تاکید کرد: در دوران دفاع مقدس مقدس نمونه های خوبی از مدیریت جهادی وجود دارد ولی در عرصه اقتصاد نیازمند بازنگری هستیم چرا که مدیریت جهادی شاه بیت تحول اقتصادی است و برای تحقق اقتصاد مقاومتی این رویکرد لازم است.

شایسته در ادامه عنوان کرد : با تلاشی که ما در این مدت انجام داده ایم به انضمام مقالات و کتب تولیده شده در حوزه مدیریت جهادی این منابع قابل اتکا برای دانشجویان خواهد بود .

وی افزود: در دومین گردهمایی سراسری مدیریت جهادی تعداد 4 جلد کتاب جدید در این حوزه رونمایی خواهد شد .

شایسته در پاسخ به چرایی برگزاری دومین گردهمایی مدیریت جهادی گفت: هدف از برگزاری دومین گردهمایی سراسری مدیریت جهادی هم افزائی و تجمیع قدرت جهادگران در عرصه های مختلف و هم چنین نمایش قدرت جهادی ، تشریک مساعی و ارائه راهکارهای اساسی برای برون رفت از مشکلات در حوزه‌های مختلف است.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دومین گردهمایی سراسری مدیریت جهادی 27 اردیبهشت برگزار می‌شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X