زنگارتنگدستی بر روی کلیدمعلمی نشسته است/لزوم توجه جدی به فرهنگیان

به گزارش خبرنگار مهر، محمد قادری تفرشی مدیر آموزش و پرورش ملارد عصر دوشنبه در مراسم تجلیل از معلمان نمونه استانی و شهرستانی این منطقه که با حضور جمعی از مسئولان شهرستانی و استانی برگزار شد، ضمن تبریک ایام شعبانیه و هفته معلم در تشریح جایگاه معلم، استاد و مدرس اظهار داشت:نخستین معلم عالم خداوند تبارک و تعالی است و این جایگاه و مقام پس از خداوند به پیامبر واگذار شد تا هدایت انسان را عهده دار شود.

وی افزود:این امر موید جایگاه و اهمیت شغل معلمی است و در میان میلیون ها شغل و فعالیت صنفی که در این جهان وجود دارد و همگی آن ها نیز قابل احترام بوده، شغل معلمی از اهمیت بسیار والایی برخوردار است.

تفرشی گفت:در تاریخ علم از ارسطو به عنوان نخستین معلم و بعد از وی، فارابی به عنوان معلم ثانی یاد می شود.

مدیر آموزش و پرورش ملارد عنوان کرد:ارسطو نیز در محضر و مکتب استادی همچون افلاطون تلمذ کرد واستاد افلاطون نیز سقراط بود که از وی در تاریخ علم، تحت عنوان مامای فکر، اندیشه و خرد یاد می شود.

وی افزود:راه و شغل معلمی نیز به مثابه مامایی است که فکر، اندیشه و خرد را متولد، تربیت و بارور می کند.                                                             

گلایه معلمان از مسئولانی است که به آن ها کم توجهی می کنند

قادری تفرشی با ذکر مثالی از گلایه و اعتراض معلمان به وضعیت مالی و معیشتی خود عنوان کرد:معلمان به مسئولانی انتقاد دارند که در محضر و پای مکتب درس آن ها رشد و نمو علمی و اجتماعی پیدا کرده اند اما امروز برخی از آنها توجه چندانی به جایگاه خطیر معلمی ندارند.

وی افزود:انقلاب ما انقلاب نفتی، تجاری، بازرگانی یا بانکی نبود که فعالان این عرصه از لحاظ مالی و معیشتی در سطح بسیار بالاتری از معلمان قرار گیرند.

مدیر آموزش و پرورش ملارد عنوان کرد:در واقع امر، انقلاب ما انقلاب فرهنگی بود که در این انقلاب، نقش معلمان بسیار تاثیرگذار بوده است.

معلم کلید طلایی آموزش است

قادری تفرشی با اشاره به جایگاه تأثیرگذاری معلم در رشد علمی، فرهنگی، و آموزشی هر کشوری به عنوان پایه اصلی شکوفایی آن جامعه، گفت:معلم کلید طلایی آموزش است و فقدان معلم، فرآیند آموزش را ناقص می سازد و این روند بدون حضور معلم منتج به نتیجه نخواهد بود.

مدیر آموزش و پرورش ملارد با اشاره به نقش حائز اهمیت معلمان در امید افزایی و ارتقای درایت و هوشمندی جامعه عنوان کرد:کلید تحقق این امر در دستان معلم است و این کلید می تواند قفل نابودی محیط زیست، جهل، فقر، انحراف، نارسایی ها و آسیب های اجتماعی و بسیاری از مشکلات و چالش ها را بگشاید.

قادری تفرشی گفت:اما با نگاهی عمیق و موشکافانه به روشنی در می یابیم که بر روی کلید معلمی مقداری زنگار تنگدستی نشسته  و کلید زنگ زده نیز قادر نخواهد بود درها را آنچنان که شایسته است بگشاید و لازمه گشایش چنین قفل هایی، حمایت و پشتیبانی هرچه بیشتر از این کلید طلایی است که باید آن را در آموزش و پرورش جستجو کرد.

وی افزود:گشایش قفل نارسایی ها، مشکلات و معضلات جامعه در دستان معلمان است و باید برای کسب توفیقات هر چه بیشتر در کشور و جامعه، توجه ویژه تری به معلمان معطوف شود.

تفرشی یادآور شد:معلمان در کنار علم و دانش، رفتار و فرهنگ را نیز منتقل می کنند و مجموعه این عوامل، چون زنجیره ای به هم پیوسته به رشد و شکوفایی جامعه منتهی می شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زنگارتنگدستی بر روی کلیدمعلمی نشسته است/لزوم توجه جدی به فرهنگیان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X