رئيس مجلس ايتاليا: اتحاديه اروپا در بحران عميقي قرار دارد

به گزارش ايرنا، رئيس مجلس نمايندگان ايتاليا به مناسبت سالروز 'اروپا' گفت: اروپا در مرحله اي قرار گرفته است كه آينده آن نيز زير سوال قرار دارد.
وي با اشاره غير مستقيم به برخي از كشورهاي اروپايي و انتقاد از عملكرد آنها در ساخت موانع و ديوار براي جلوگيري از ورود پناهجويان افزود: چگونه نمي توان ديد كه طرح اروپا در خطر است؟ ساخت موانع در مرزهاي داخلي اروپا، به معني نفي تردد آزاد كالا و افراد در داخل منطقه شنگن كه يكي از ستون هاي اصل اروپا محسوب مي شود، است و تهديدي عليه ماهيت اروپا به مشار مي رود.
بولدريني خطاب به 800 جوان ايتاليايي كه در روز اروپا از مجلس ديدن مي كردند، گفت: در داخل اتحاديه اروپا برخي كشورهاي عضو حقوق اصلي را نقض كرده و همچنين با تهديدات پياپي اخراج يونان از اتحاديه اروپا كه تمام ما را به خطر مي اندازد و يا با نگراني از خروج انگليس از اتحاديه اروپا، چگونه نمي توان ديد كه طرح اروپا در خطر است.
وي افزود: ساختار فعلي اتحاديه اروپا نسبت به چالش هاي بزرگ جهاني و حتي در قبال انتظار شهروندان ما، نامناسب است زيرا نمي تواند رشد و كار را ترويج كند و اين خطر وجود دارد كه يك نسل از دست رفته از جوانان اروپايي رشد كنند.
وي با برشمردن امتياز هاي اتحاديه اروپا خطاب به جوانان گفت: شما از مزاياي اتحاديه اروپا بهره مي بريد اما اغلب به آن بي توجهي مي كنيد. هيچكس تصور اين را نمي كرد كه اروپايي هايي كه براي قرن ها با هم جنگيدند، بتوانند ده ها سال در كنار هم در صلح زندگي كنند. تردد آزاد كالا و افراد و واحد پولي مشترك نيز در اين راستا اجتناب ناپذير بود.
**1856

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئيس مجلس ايتاليا: اتحاديه اروپا در بحران عميقي قرار دارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X