وعده آزادسازی بیش از ۳۰۰ هزار کارت خرید کتاب

به گزارش خبرنگار مهر، هنوز تعداد قابل توجهی از بن کارت های الکترونیک بانک عامل سابق نمایشگاه کتاب برای خرید کتاب در دست مردم است و مبالغ موجود در این کارت ها که تعداد آنها به بیش از ۳۰۰ هزار عدد می رسد و به مناسبت های مختلف از جمله برگزاری نمایشگاه بیست و هشتم کتاب تهران در اردیبهشت ۹۴ شارژ می شد، بالغ بر ۸ میلیارد تومان تخمین زده شده است.

نیکنام حسین پور مشاور توسعه منابع انسانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرکارگروه نظارت مالی و اجرایی و عضو شورای نظارت و ارزشیابی بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره استفاده بازدیدکنندگان نمایشگاه  از بن کارت های مذکور، گفت: بنده در تاریخ ۱۳۹۴/۰۱/۲۸ مکاتبه ای را با دوستانِ بانک عمل نمایشگاه انجام دادم با این هدف که بن کارت هایی که در طول سال از سوی بانک عامل سابق ، صادر شده است، در نمایشگاه کتاب تهران اعتبار داشته باشد تا اهل قلم و سایر عزیزانی که در این بن کارت ها را در اختیار دارند، بتوانند از آنها در ایام نمایشگاه استفاده و نسبت به خرید کتاب از این طریق اقدام کنند. دوستانِ بانک عامل رصد لازم را انجام دادند و پس از پیگیری و انجام پاره ای هماهنگی ها  کد صنفی مربوطه را جابجا کردند و حتی تا ۲ روز قبل از شروع نمایشگاه، این بن کارت ها قابل استفاده بود.

این مقام مسئول در نظارت مالی نمایشگاه کتاب بیست و نهم ادامه داد: بنده شخصاً از طریق یک دستگاه کارتخوان، مرتباً انجام عملیات بانکی را با بن کارت های بانک عامل سابق تِست می کردم و تا آن زمان مشکلی در برقراری ارتباط بانکی این کارت ها وجود نداشت اما با آغاز نمایشگاه کتاب، این ارتباط قطع و امکان خرید با کارت های یادشده از بین رفت. به همین جهت از طریق رئیس نمایشگاه کتاب تهران مکاتبه ای با مدیرعامل بانک عامل سابق صورت گرفت تا نسبت به حل این مشکل، اقدام فوری صورت گیرد.

مشاور توسعه منابع انسانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بر اساس پیگیری های بنده طی روز جاری،مدیرعامل بانک عامل سابق نامه مربوطه را به واحد فنی بانک ارجاع داده و ما امیدواریم دوستان ما  ظرف امروز و نهایتاً فردا، مشکل مربوطه را حل کنند تا حداقل مردم بتوانند در روزهای باقیمانده نمایشگاه، با استفاده از بن کارت های در اختیارشان، از نمایشگاه خرید کنند.

حسین پور اضافه کرد: مجموع موجودی این کارت ها حدود ۸ میلیارد تومان است که یارانه ای است که از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نهادها و ارگان های مختلف به مردم داده شده و در واقع پول مردم است و شایسته نیست به این شکل با آن برخورد شود. دوستان  وعده حل مشکل را داده اند اما قول قطعی در این خصوص به ما نداده اند با این وجود همانطور که پیشتر هم گفتم ما هنوز هم امیدواریم با حل این مشکل، امکان استفاده از بن کارت های یادشده در روزهای باقیمانده از نمایشگاه فراهم شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وعده آزادسازی بیش از ۳۰۰ هزار کارت خرید کتاب» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-فرهنگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X