250كودك مبتلا به اوتيسم در چهارمحال وبختياري شناسايي شده است

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومي بهزيستي، بهنام سليماني افزود:با توجه به رشد بيماري اوتيسم، ايجاد مركز تخصصي خدمات و درمان اين بيماري در هر استان، ضروري است.
وي گفت: هم اكنون يك مركز تخصصي اوتيسم زيرنظر بهزيستي استان فعال است كه اين مركز ظرفيت پذيرش 60 بيمار مبتلا به اوتيسم را دارد.
وي اظهار داشت: در اين مركز انواع خدمات گفتار درماني، كار درماني و مشاوره به اين بيماران ارائه مي‌ شود.
به گفته وي، طرح غربالگري كودكان اوتيسم سال گذشته بين كودكان با اولويت گروه سني سني 36-18 ماهه در استان اجرا شد.
وي افزود: در طرح غربالگري اوتيسم كودكاني كه از طريق آزمون، مشكوك به اوتيسم شناخته مي‎شود، بمنظور تشخيص نهايي به متخصصان ارجاع و در صورت تأييد قطعي بيماري به مراكز درماني و توانبخشي معرفي مي شوند.
سليماني گفت: اوتيسم نوعي بيماري اختلال ذهني است كه كودكان دچار مشكلاتي از جمله واكنش به رنگ‌ها، موقعيت‌ها، صداها، تغييرات محيطي، انزوا و عدم ارتباط با پيرامون خود مي‌شوند.
وي افزود: هم اكنون جامعه شناخت كافي نسبت به كودكان مبتلا به اوتيسم ندارند و بايد از تمام ظرفيت‌ها براي شناسايي اين كودكان و كمك به درمان آنان استفاده شود.
بيماري اوتيسم (درخودماندگي Autism) از بيماري هايي است كه در اوايل دوره كودكي (معمولا قبل از 3 سالگي) ظاهر مي شود. هرچند علايم و شدت آن در افراد مختلف، متفاوت است، اما همه انواع اوتيسم برتوانايي برقراري ارتباط با ديگران توسط كودك، تاثير مي گذارد.
7360/ 6014/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «250كودك مبتلا به اوتيسم در چهارمحال وبختياري شناسايي شده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X