آموزش و پيشگيري مهمترين اصل در حوزه سلامت دهان و دندان است

دكتر جلال الدين اميري روز دوشنبه در آيين تجليل از فعالان عرصه سلامت دهان و دندان افزود: وارنيش فلورايد نيز از ديگر اقدامات در حال انجام در مدارس استان است كه هم اكنون مرحله دوم اين طرح نيز با 80 درصد پيشرفت فيزيكي رسيده است.
وي ادامه داد: در اين راستا گروهي از كاردانان دهان و دندان در سطح مدارس به ويژه روستاها در حال ارائه خدمات هستند.
وي اضافه كرد: سال گذشته اقدامات خوبي در حوزه دهان و دندان در سطح كشور و در استان همدان نيز به پيروي از اين برنامه‌ فعاليت‌هاي خوبي انجام شده است.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي همدان عنوان كرد: كاهش شاخص DMF (مجموع دندان‌هاي پوسيده، افتاده و پر شده) در شاخص هاي بهداشتي از اهميت ويژه اي برخوردار است.
وي ادامه داد: اين شاخص به شدت تحت تاثير تغذيه افراد است و با توجه به شرايط تغذيه‌اي كشور در چند سال اخير اين شاخص افزايش داشته كه سعي مي شود با اصلاح اين وضعيت آن را به عدد يك رساند.
وي تصريح كرد: در گذشته بيشتر تمايل به كشيدن دندان داشتيم تا به نوعي صورتجلسه اين مشكلات پاك شود اما‌ اكنون بايد ترميم دندان‌ها جدي گرفته شود چرا كه دندان عضو بسيار مهم و موثري در بدن است.
رئيس دانشكده دندانپزشكي همدان نيز در اين آيين با بيان اينكه برخي افراد توان پرداخت هزينه‌ هاي دندان‌پزشكي را ندارند گفت: بايد خدمات انسان‌دوستانه در اين بخش مورد توجه ويژه قرار بگيرد.
دكتر امير فرهنگ اسماعيلي ادامه داد: در برخي از استان‌ها با كمك دندانپزشكان خدمات خوبي در قالب اقدامات انسان‌دوستانه به بيماران ارائه مي‌شود كه اميدواريم اين موضوع در استان همدان نيز بايد مورد توجه قرار بگيرد.
وي با بيان اينكه هم اكنون نيازمند تربيت 33 دندانپزشك بومي در نواحي همدان و كردستان هستيم بيان كرد: بايد فعاليت هاي انسان دوستانه در حوزه دندانپزشكي ارتقا پيدا كرده و از به تجارت كشيده شدن اين حرفه جلوگيري شود.
در اين آيين از 30 دندانپزشك فعال استان تقدير شد.
7530/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آموزش و پيشگيري مهمترين اصل در حوزه سلامت دهان و دندان است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X