90 درصد راه هاي خلخال غيرايمن هستند

به گزارش ايرنا ، علي نباتي روز دوشنبه در جلسه شوراي هماهنگي مديريت بحران خلخال افزود: بيشتر حوادث رانندگي واژگوني و سقوط خودروها به دره هاي اطراف جاده هاي خلخال ناشي از غيرايمن و غيرمطمئن بودن جاده ها است.
وي گفت: بيشتر راه هاي ارتباطي خلخال از نوع فرعي با مشخصات راه روستايي و فاقد امكانات ايمني جاده از جمله گاردريل ، تابلوهاي هشدار دهنده ، جان پناه و با پيچ هاي غير استاندارد و شيب هاي بسيار تند هستند.
او اظهار كرد: اين عوامل موجب بروز حوادث خونين رانندگي زيادي در جاده هاي خلخال و سقوط خودروها به دره هاي عميق اطراف راه هاي ارتباطي اين شهرستان مي شود.
وي با انتقاد از نحوه نگهداري راه هاي خلخال توسط اداره راه و شهرسازي اين شهرستان گفت: در حالي كه اين روزها سطح جاده هاي بين شهري خلخال از جمله راه خلخال به اسالم ، خلخال به اردبيل و خلخال به پونل نياز به لكه گيري و آسفالت دارند اداره راه و شهرسازي خلخال اقدام به پر كردن چاله هاي جاده ها با استفاده از خاك كرده است.
دادستان خلخال اظهار كرد: وضعيت راه هاي خلخال توسط كارشناسان دادگستري در حال بررسي بوده و پس از اعلام نظر كارشناسان با مقصران راه هاي ارتباطي برخورد قضايي خواهد شد.
نباتي همچنين با اشاره حادثه سقوط تانكر حامل سوخت گاز مايع به دره اي در حوالي تونل شماره 12 جاده اردبيل به سرچم گفت: با مسببان اين حادثه اعم از ماموران گمرك ، پليس راه استان و مسوولان شركت حمل و نقل صاحب بار برخورد قضايي خواهد شد.
او افزود: اگر خودرو تانكر فرسوده حامل سوخت گاز داراي نقص فني و فاقد گواهي معاينه فني خودرو بوده و از يك كشور بيگانه بارگيري و به مقصد يك كشور خارجي ديگر در حال ترانزيت بوده چرا پليس راه استان اجازه ورود اين خودرو مساله دار به جاده اردبيل به سرچم را داده است.
دادستان عمومي و انقلاب خلخال اظهار كرد: بازي با جان مردم و به مخاطره انداختن جان خودروهاي عبوري از جاده اصلي اردبيل به سرچم و نيز اهالي ساكن در روستاهاي اطراف محل حادثه سقوط تانكر خطاي بزرگي است و از اين گونه خطاهاي انساني گذشت نخواهد شد.
شهرستان خلخال با 95 هزار نفر جمعيت در 105 كيلومتري جنوب اردبيل قرار دارد.
7119/6018

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «90 درصد راه هاي خلخال غيرايمن هستند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X