مدیرعامل برق اصفهان: میزان دسترسی به انرژی تجدیدپذیر نشانگر پیشرفت كشورهاست

رسول موسی الرضایی روز دوشنبه در چهارمین همایش استانی 'توسعه انرژی بادی' در سالن همایش شركت برق منطقه ای استان اصفهان افزود: كمبود منابع فسیلی در جهان موجب الزام كشورها در استفاده از منابع تجدیدپذیر شده است.
وی اضافه كرد: هزینه تعمیر و نگهداری منابع تجدیدپذیر بسیار كمتر از منابع فسیلی است و رشد فناوری در ساخت تجهیزات نیروگاه های تجدیدپذیر از یكسو بازده آن را افزایش و از سوی دیگر قیمت تمام شده آن را بشدت كاهش داده است.
موسی الرضایی گفت: بهترین ساختار در كاهش هزینه‌های زیست محیطی و كاهش هزینه‌های آتی تولید برق در استان و كشور استفاده تركیبی از انواع انرژی است.
وی افزود: در جهان امروز با افزایش روزمره استفاده از انرژی الكتریكی روبرو هستیم كه خود ناشی از رشد اقتصادی و رشد صنایع مختلف، رشد جمعیت و افزایش نقش راهبردی انرژی بعنوان موتور محرك كشورهای در حال توسعه است.
موسی الرضایی ادامه داد: منبع این انرژی الكتریكی می تواند مبتنی بر انرژی های پاك یا سوخت فسیلی باشد كه استفاده از منبع دوم پیامدهایی دارد كه باید با منابع انرژی پاك و تجدیدپذیر جبران شود.
مدیرعامل شركت برق منطقه ای اصفهان، فواید استفاده از انرژی های تجدید پذیر را ایجاد روند كاهش آلودگی جهانی، كاهش هزینه سوخت، برعهده گرفتن بار اضافی شبكه، افزایش كیفیت توان و برق رسانی به نقاط دورافتاده نام برد.
وی اقدامات شركت برق منطقه ای اصفهان در حوزه انرژی باد را نصب اولین توربین بادی 660 كیلووات در پارك صفه با هزینه برابر 15 میلیارد ریال و تولید انرژی بالغ بر دو میلیون كیلووات ساعت تاكنون، استفاده از نقشه های ماهواره ای برای مشخص كردن محل نصب دكل های بادسنجی، خرید و نصب دكل بادسنجی با هزینه بالغ بر پنج میلیارد ریال برای هر كدام و پتانسیل سنجی انرژی های بادی اعلام كرد.
موسی الرضایی همچنین از تهیه اطلس باد اصفهان و استان چهارمحال و بختیاری چند سال آینده، با دقت مناسب خبر داد.
وی افزود: منطقه قرقچی با سرعت متوسط سالیانه باد 6/4 متر بر ثانیه و در اختیار گرفتن 18 هكتار زمین آماده جذب سرمایه گذار است.
این همایش با حضور رئیس و نائب رییس هیات مدیره انجمن علمی امرژی بادی ایران و جمعی از مدیران استانی و اساتید برجسته دانشگاه های اصفهان و صنعتی اصفهان برگزار شد.
انرژی تجدیدپذیر انواعی از انرژی است كه منبع تولید آن نوع انرژی( برخلاف انرژی‌های تجدیدناپذیر(فسیلی)) قابلیت آن را دارد كه توسط طبیعت در یك بازه زمانی كوتاه مجدداً به وجود آمده یا به عبارتی تجدید شود.
از جمله انواع تجدیدپذیر، انرژی بادی و خورشیدی است.
منبع تمام انرژی های جهان،(به جز انرژی جزر و مد) خورشید است.
خورشید با تابش به سطح زمین و زاویه تابش مختلف خود در سطح كره زمین در ایجاد باد نقش دارد.
سرعت باد ناشی از چرخش كره زمین (به دور محور كره زمین) است و در بخش هایی از زمین باد ایجاد می شود.
پ/6027/7153

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدیرعامل برق اصفهان: میزان دسترسی به انرژی تجدیدپذیر نشانگر پیشرفت كشورهاست» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X