بهره برداري از 62 طرح كشاورزي در سفر رئيس جمهوري به كرمان

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومي اين سازمان عباس سعيدي افزود: از پروژه هاي مذكور 24 طرح مربوط به طرح هاي آب و خاك، سه طرح شيلاتي، 12 طرح صنايع تبديلي و تكميلي، 13 طرح دامپروري و 10 پروژه مربوط به توليدات گياهي است.
وي بيان كرد: در راستاي افزايش بهره وري و مصرف بهينه از منابع آب استان با وجود شرايط خشكسالي در سال هاي اخير و براساس طرح همياران آب، اين سازمان پيگير تجهيز باغ ها و مزارع به سيستم هاي آبياري تحت فشار و پوشش كانال هاي انتقال آب بوده تا در مصرف آب صرفه جويي شود و راندمان بهره وري از آب تا حد امكان افزايش يابد.
وي گفت: اين 22 طرح آبياري تحت فشار در سطح يكهزار و 38 هكتار اجرا شده و در سفر رياست جمهوري به بهره برداري مي رسد.
رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان كرمان افزود: از ديگر پروژه هاي قابل افتتاح در بخش آب و خاك، ساخت استخر ذخيره آب است كه دو باب استخر براي ذخيره 430 و 550 مترمكعب آب ساخته شده است.
وي گفت: 2 طرح آبياري تحت فشار نواري تيپ در 58 هكتار از مزارع گندم و جو نيز از ديگر طرح هاي قابل افتتاح مي باشد.
سعيدي افزود: 13 طرح قابل افتتاح در بخش دامپروري داريم كه با افتتاح اين طرح ها 142 نفر مشغول به كار خواهند شد.
وي اظهار كرد: بهره برداري از شش طرح پرورش مرغ گوشتي با ظرفيت 165 هزار قطعه و ميزان توليد يكهزار و 320 تن گوشت سفيد و اشتغالزايي براي 142 نفر در دستور كار است.
وي گفت: همچنين طرح پرورش يكصد هزار قطعه مرغ مادر با فعاليت 80 نفر و يك واحد پرورش يكهزار قطعه اي شترمرغ با اشتغالزايي پنج نفر در اين سفر به بهره برداري مي رسد.
رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان كرمان افزود: پروژه هاي شيلات شامل يك طرح پرورش ماهيان سردآبي با ظرفيت 20 تن، يك طرح پرورش ماهيان گرمابي با ظرفيت 9 تن و همچنين يك طرح پرورش ماهيان خاوياري با ظرفيت 50 تن مي باشد كه مجموع اين طرح ها 14 فرصت شغلي را ايجاد خواهد كرد.
وي گفت: 10 طرح كشاورزي شامل شش طرح احداث گلخانه با زيربناي 49 هزار متر مربع براي اشتغال 121 نفر در استان كرمان به بهره برداري خواهد رسيد.
استان كرمان داراي 23 شهرستان است و جنوب استان با هفت شهرستان سازمان جهاد كشاورزي مستقل دارد.
7429/3028

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بهره برداري از 62 طرح كشاورزي در سفر رئيس جمهوري به كرمان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X