قاچاق كالا و ارز يكي از موانع اصلي تحقق اقتصاد مقاومتي است

محمد رضا خباز روز دوشنبه در جلسه كميسيون برنامه ريزي، هماهنگي و نظارت بر مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان سمنان افزود : در سالي كه از سوي رهبر معظم انقلاب به نام اقتصاد مقاومتي اقدام و عمل نامگذاري شده است بايد اقدامات و فعاليت هاي ما اثربخش تر و عملياتي ترگردد تا نتايج آن ملموس و قابل مشاهده باشد.
وي مبارزه با قاچاق كالا و ارز را امري مهم دانست و بر لزوم حمايت از توليدات داخلي تاكيد كرد.
خباز نقش دولت الكترونيك را در مبارزه با قاچاق كالا و ارز مهم برشمرد و گفت: با تحقق دولت الكترونيك بسياري از مشكلات مردم رفع خواهد شد.
وي با تأكيد بر بررسي و نظارت دقيق بر عملكردها افزود: بايد بدانيم در سال گذشته وضعيت مبارزه با قاچاق كالا و ارز به چه صورت بوده است و اكنون در كجا قرار داريم و در آينده مي خواهيم به كجا برسيم.
استاندار سمنان تصريح كرد : تا زماني كه از قاچاق جلوگيري نشود توليد شكل واقعي خودش را نخواهد گرفت.
وي لازمه مبارزه مؤثر با قاچاق كالا و ارز را افزايش نظارت ها به ويژه در بخش نرم افزاري و تحقق اهداف دولت الكترونيك عنوان كرد و افزود: هرچه اقدامات و فعاليت ها سيستمي تر گردد موفقيت بيشتري در راستاي دستيابي به اهداف تعيين شده خواهيم داشت.
دبير كميسيون برنامه ريزي، هماهنگي و نظارت بر مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان سمنان گفت: بحث مبارزه با قاچاق كالا و ارز مبحثي است كه به در فرمايشات رهبري ديده مي شود و همچنين نامگذاري سال جديد به نام 'اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل' وظايف مسئولان در اين حوزه سنگين تر مي كند.
حسن اسلامي راد با اشاره به اجرايي شدن بيش از 90 درصد مصوبات، افزود: افزايش اقدامات علمي و پژوهشي و برگزاري كارگاه هاي مختلف آموزشي و راهبردي در راستاي ارتقاء دانش و آگاهي نيروهاي مبارزه كننده از مهم ترين اهداف اين كميسيون در سال جاري است.
در 2 دهه گذشته در ايران قاچاق كالا همواره روند افزايشي داشته اما اين معضل در 2 سال اخير با توجه به اقدامات انجام شده كاهش يافته است.
در سال 92 قاچاق كالا به 25 ميليارد دلار رسيد كه اين ميزان در سال 93 به كمتر از 20 ميليارد دلار و در سال 94 به كمتر از 16 ميليارد دلار رسيده است.
7342/6026/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قاچاق كالا و ارز يكي از موانع اصلي تحقق اقتصاد مقاومتي است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X