شركت انگلیسی: ترمیم كابینه عربستان، چیزی را تغییر نمی دهد

به گزارش وب سایت خبری بیزینس اینسایدر، در یادداشت این شركت آمده است كه قرار نیست ترمیم گسترده كابینه سعودی، تاثیری قابل توجه در نحوه اجرای امور در عربستان داشته باشد.
ملك سلمان پادشاه عربستان در هفته جاری با صدور حكمی، تغییرات گسترده ای را در سیستم ساختاری كابینه اعمال كرد.
اصلی ترین این تغییرات، عزل علی النعیمی وزیر نفت سابق سعودی و جانشینی وی با خالد الفالح مدیر عامل شركت ملی نفت آرامكو بود.
ملك سلمان همچنین وزرای آب، انرژی، بهداشت و حمل و نقل را تغییر داد. اما شركت اچ اس بی سی در یادداشت خود یادآور شد كه این تغییرات كه به نظر می رسد برای كمك به اجرای طرح تحول اقتصادی سعودی اعمال شده است، تغییر چشمگیری را به ویژه در زمینه نفت و ذخایر ارزی برای سعودی ها به ارمغان نمی آورد.
آن چنان كه در یادداشت شركت مزبور عنوان شده، موضع عربستان در قبال فریز تولید نفتی، قاطعانه است.
عربستان گفته است كه بدون مشاركت ایران در فریز نفتی، با این مساله موافقت نمی كند و در صورت بررسی مساله فریز نفتی در نشست بعدی اوپك در ماه ژوئن (خرداد - تیر) سكوت اختیار می كند.
مقوله ارزی نیز دلیل دیگری برای نگرانی در عربستان بوده، زیرا این كشور به دلیل سقوط بهای نفت، ذخایر ارزی اش را تا حد زیادی به مصرف رسانده و اقتصاد آن با مشكل مواجه شده است.
شركت اچ اس بی سی در یادداشت خود اضافه كرد كه وزرای جدید كابینه سعودی نه تنها سیاست نفتی این كشور را تغییر نمی دهند، بلكه موضع خود در قبال پول رایج عربستان (ریال) را نیز تا حد زیادی به همین منوال حفظ می كنند.
خاورم**9109**1144

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شركت انگلیسی: ترمیم كابینه عربستان، چیزی را تغییر نمی دهد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X