مشهد میزبان همایش سالانه استانداران

علیرضا رشیدیان روز دوشنبه در خصوص اصلی ترین دستور كار این همایش گفت: با توجه به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری با نام 'اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل' و مسوولیت اصلی اجرای این مهم در استانها توسط استانداران، اتخاذ راهكارهایی برای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی از موضوعات مورد بررسی این همایش است.
وی همچنین به رخداد مشهد 2017 اشاره و بیان كرد: دومین موضوع مورد بررسی این همایش استانداران سراسر كشور چگونگی بهره گیری از ظرفیتهای سایر استانها برای برگزاری باشكوه این مناسبت مهم است.
كلانشهر مذهبی مشهد از سوی سازمان علمی، فرهنگی و آموزشی سازمان كنفرانس اسلامی 'آیسسكو' به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 میلادی انتخاب شده است.
استاندار خراسان رضوی افزود: مباحث مربوط به امور زیربنایی، رخدادها و موضوعات فرهنگی مشهد 2017 مورد تبادل نظر قرار می گیرد و بهترین تصمیمات برای مناسب سازی زیرساختها و بهینه سازی امور فرهنگی با همكاری سایر استانها اتخاذ می شود.
وی بررسی آسیبهای اجتماعی و راهكارهای مقابله با آن را سومین دستور كار نشست استانداران سراسر كشور در مشهد اعلام و بیان كرد: با توجه به اینكه مسوولیت دبیری شورای اجتماعی بر عهده وزارت كشور است تاكنون اقدامات مناسبی برای مقابله با اصلی ترین معضلات اجتماعی از جمله اعتیاد و حاشیه نشینی توسط استانها انجام شده است.
رشیدیان ادامه داد: در نشست اخیر با رئیس جمهوری نیز مشكلات مربوط به حاشیه نشینی در خراسان رضوی به ویژه شهر مشهد مورد بررسی قرار گرفت كه نتایج آن در این همایش مطرح و برای انتخاب راهكارهای مقابله با آن و سایر آسیبهای اجتماعی تصمیمات لازم اتخاذ می شود.
وی گفت: اصلی ترین اولویتهای كاری دولت در سال 1395 اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی و مدیریت آسیبهای اجتماعی است لذا امیدواریم برگزاری این همایش زمینه را برای اتخاذ تصمیمات عملیاتی به منظور تحقق این اهداف فراهم كند.
همایش استانداران سراسر كشور روز پنجشنبه 23 اردیبهشت ماه در محل استانداری خراسان رضوی در مشهد برگزار می شود.
1906/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مشهد میزبان همایش سالانه استانداران» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X