يك مسئول آموزش خراسان شمالي: فرهنگ اقتصاد مقاومتي را دردانش آموزان تقويت كرد

براتعلي حاتمي روز دوشنبه درهمايش مشاوران آموزش و پرورش در بجنورد اظهار كرد: هرچند در حوزه هاي فناوري ها پيشرفت هاي خوبي داشته ايم اما، در مسائل فرهنگي و تربيتي نتوانسته ايم به موقعيت و جايگاه مناسبي برسيم.
وي افزود: مشاوران مي توانند دانش آموزان را به خودباوري برسانند و باوراستفاده از محصولات داخلي، باور اصلاح فرهنگي جامعه و باور مقاومت وتلاش را در دانش آموزان بهينه كنند.
مدير كل آموزش وپرورش استان گفت: تقويت روحيه خودباوري مي تواند ما را به توسعه فرهنگي برساند كه دررسيدن به اين مهم افكارعمومي و مردم نقش اساسي را دارند.
وي با بيان اينكه فرهنگ اقتصادي جامعه داراي چالش هاي زيادي است گفت: مشاوران مي توانند پايه‌هاي فرهنگ اقتصادي را در جامعه بنا و بيشترين نقش را در ترويج فرهنگ و باور توسعه ايفا كنند.
حاتمي خاطرنشان كرد: مشاوران بايد از تمام مسائل سياسي و اقتصادي و فرهنگي جامعه آگاهي داشته باشند و آن را براي دانش آموزان بازگو كنند.
وي تصريح كرد: با توجه به اين كه در شرايط كنوني دانش آموزان منابع لازم براي دسترسي به فرهنگ ايراني و ديني و غير ديني را در رسانه ها، كتاب ها و فضاي مجازي در دسترس دارند و مشاوران بايد تلاش كنند كه در چنين شرايطي ، دانش آموزان را در تراز جمهوري اسلامي ، تربيت نمايند.
حاتمي گفت: فراهم كردن بسترهاي آموزشي و كسب مهارت هاي حرفه اي در زمينه كارآفريني و تشويق دانش آموزان خلاق و مبتكربه توليد علم و فناوري جديد از ديگر وظايف مشاوران در راستاي سياست هاي اقتصاد مقاومتي مي تواند باشد.
معاون تربيتي و آموزشي اداره كل آموزش و پرورش استان نيز در اين آيين با بيان اين كه مشاوران نيروهاي گمنام آموزش مي باشند افزود: در برنامه ششم توسعه هم تاكيد زيادي به بر نقش مشاوران شده است وسعي داريم نقش مشاوران را درحوزه تعليم تربيت پررنگتر از گذشته نماييم.
علي اصغري ايزدي اظهار كرد: در حال حاضر مشاوران تنها در دوره متوسطه اول و دوم فعاليت مي كنند ولي با توجه به نقش با اهميت مشاوران اميدواريم بتوانيم در آينده در مقاطع ابتدايي هم استفاده نماييم.
وي به كمبود ساعات فرهنگي در مدارس اشاره و خاطرنشان كرد: از 6 ساعت تحصيلي كه دانش آموزان در روز انجام مي دهند تنها 2 ساعت آن به كلاس هاي فرهنگي مربوط مي شود بنابراين مشاوران تنها به اين 2 ساعت كلاس فرهنگي توجه نكنند و حوزه فعاليت خود را افزايش دهند.
خراسان شمالي با جمعيت 925 هزار نفري بيش از 160 هزار دانش آموز دارد كه در دو هزار آموزشگاه زير نظر 14 هزار فرهنگي تحصيل مي كنند.
6003/ 6042

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «يك مسئول آموزش خراسان شمالي: فرهنگ اقتصاد مقاومتي را دردانش آموزان تقويت كرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X