ستاد امر به معروف محيطي امن در نمايشگاه كتاب ايجاد كرده است

حسين خدابخش روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگي ايرنا افزود: اين ستاد امسال براي چهارمين بار در نمايشگاه بين المللي كتاب تهران حضور دارد، اعضاي آن منتخبين مومن و انقلابي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي هستند كه دوره هاي آموزشي درباره چگونگي امر به معروف و نهي از منكر و شرايط آن را طي كرده اند.
وي با بيان اينكه بيشتر اين افراد داراي تحصيلات عالي هستند، اظهار كرد: حدود 80 نفر عضو اين ستاد هستند كه شامل 12 تيم پنج نفره و در هر تيم چهار مرد و يك زن به عنوان آمر به معروف و ناهي از منكر در همه سالن ها و غرفه هاي نمايشگاه حضور دارند.
معاون ستاد امر به معروف و نهي از منكر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي اضافه كرد: دليل بيشتر بودن تعداد بانوان اين است كه مخاطبان ما بيشتر از اين قشر هستند،
به گفته معاون ستاد امر به معروف و نهي از منكر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي مخاطبان اين ستاد غرفه داران، ناشران و بازديدكنندگان نمايشگاه هستند.
خدابخش خاطرنشان كرد: اين افراد فقط اجازه تذكر لساني دارند و هيچ برخورد فيزيكي در شرح وظايف اين ستاد تعريف نشده است.
وي تصريح كرد: در صورتي كه موردي خلاف شئونات اسلامي و عفت عمومي مشاهده شود اعضاي ستاد دوستانه با زباني نيكو به آنها تذكر مي دهند زيرا هدف ما سالم سازي و امنيت فضاي نمايشگاه است.
اين مقام مسوول ادامه داد: تذكرات شامل پوشش خانم ها و آقايان و همچنين مزاحمت هاي احتمالي است كه چهره زشتي از نمايشگاه كتاب را به نمايش گذارد، هر چند كمبودها و محدوديت هايي كه منجر به منكري مي شود را به گوش مسئولان نمايشگاه مي رسانيم تا استفاده بهتري از اين فضاي فرهنگي شود.
خدابخش گفت: آمار روزانه ارائه شده نشان از تاثيرگذاري اين تذكرات دارد البته درصد بالايي از اين اشتباهات و منكرات سهوي است.
به گفته وي، بايد از اين فضاي فرهنگي استفاده كرد تا فريضه امر به معروف و نهي از منكر رواج يابد، زيرا اين دو در جامعه بسيار كمرنگ شده و نياز به احيا دارد.
معاون ستاد امر به معروف و نهي از منكر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي افزود: حضور ستاد در چهار سال اخير سبب شده نهادهايي كه پيش از اين به اين عرصه ورود مي كردند و باعث تنش و حتي درگيري فيزيكي مي شدند حضوري كمرنگ داشته باشند، اين نهادها به دليل ناآشنايي به مسائلي ورود مي كردند كه جز بحث و درگيري نتيجه اي نداشت.
بيست و نهمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران از 15 تا 25 ارديبهشت در شهر آفتاب برپا شده است.
فراهنگ**1880**3061**1027

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ستاد امر به معروف محيطي امن در نمايشگاه كتاب ايجاد كرده است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات