تاسيسات حرارتي يك هزار مدرسه استانداردسازي شد/ تكميل يك هزار و 416 كلاس با كمك خيرين استان اردبيل

به گزارش ايرنا، دولت لطفي روز دوشنبه در نشستي با خبرنگاران استان اردبيل گفت: تا كنون تاسيسات حرارتي يك هزار مدرسه استانداردسازي شده و بخاري هاي نفتي چكه اي ديگر در مدرسه هاي اين استان وجود ندارد؛ در شهرها تاسيسات حرارتي گازي، در روستاها پكيج دوگانه سوز و در مدرسه هاي كوچك از بخاري هاي تابشي استفاده مي شود.
وي افزود: هم اكنون پنج هزار كلاس درس در قالب يك هزار و 500 مدرسه نيازمند استانداردسازي تاسيسات حرارتي است كه پروژه استانداردسازي 500 مدرسه در مرحله مناقصه مي باشد و پيش بيني مي شود تا پايان سال جاري به انجام برسد.
سرپرست اداره كل نوسازي و تجهيز مدارس استان اردبيل از خيرين خواست در زمينه تجهيز و انشعابات مدارس نيز ورود كنند و بيان كرد: تجهيز دست كم يك مدرسه از هر منطقه نوزده گانه آموزش و پروش استان به انرژي خورشيدي و بادي طي سال جاري به صورت آزمايشي در دستور كار قرار دارد.
او در ادامه تشريح كرد: تا كنون يك هزار و 82 كلاس درس تخريب و بازسازي و 450 كلاس نيز مقاوم سازي شده؛ يك هزار و 239 كلاس درس نيز نياز به مقاوم سازي، تخريب و بازسازي دارند كه هزينه مورد نياز يك هزار و 500 ميليارد ﷼ برآورد شده است.
لطفي عنوان كرد: يك هزار و 416 كلاس درس تا كنون توسط خيرين مدرسه ساز مقاوم سازي و بازسازي شده و 2 هزار و 190 ميليارد ﷼ اعتبار دولتي طي سه سال گذشته براي919 مدرسه اختصاص يافته است.
وي با اشاره به برگزاري هجدهمين جشنواره خيرين مدرسه ساز در 23 ارديبهشت ماه ادامه داد: در جشنواره هاي گذشته 350 مدرسه در قالب يك هزار و 416 كلاس درس توسط مجمع خيرين مدرسه ساز با مشاركت دولت تكميل و تحويل دستگاه بهره بردار شد.
او از فعاليت 160 خير مدرسه ساز حقيقي و حقوقي و مشاركت 2 هزار نفر در مجامع خيرين استان اردبيل خبر داد و گفت: 20 پروژه در قالب 80 كلاس درس سال گذشته از محل اعتبارات خيرين احداث شده و 29 پروژه در قالب 145 كلاس درس در دست اجراست كه بخشي از آن تا مهرماه به اتمام مي رسد.
سرپرست اداره كل نوسازي و تجهيز مدارس استان اردبيل افزود: پروژه احداث پنج باب مدرسه نيز كه با اعتبارات دولتي آغاز و به دلايلي متوقف شده بود، سال گذشته تكميل و تحويل دستگاه بهره بردار شد.
وي اضافه كرد: هم اكنون نيز 145 كلاس نيمه تمام با برآورد هزينه يك هزار و 300 ميليارد ﷼ وجود دارد كه تكميل آنها نيازمند كمك هاي خيرين است.
8123/6016

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تاسيسات حرارتي يك هزار مدرسه استانداردسازي شد/ تكميل يك هزار و 416 كلاس با كمك خيرين استان اردبيل» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X