يك مسئول وزارت آموزش و پرورش: سرمايه گذاري در آموزش ابتدايي اصل مهم توسعه است

به گزارش ايرنا علي نقي يزدان پناه روز دوشنبه در دومين همايش استاني راهيان ديار كوچ كه در منطقه ييلاقي عشاير گليل شيروان برگزار شد اظهار كرد: به صورت ناخواسته در آموزش و پرورش ، نگاه ها ابتدا به مناطق شهري بعد روستايي و در انتها به عشاير است كه در آموزش هم نگاه ها ابتدا به متوسطه دوم بعد متوسطه اول و در انتها مدارس ابتدايي است.
مديركل آموزش و پرورش خراسان شمالي نيز در اين همايش گفت: آموزش و پرورش استان براي خدمت رساني به جمعيت بالاي عشاير به ساختار اداره عشايري نيازمند است.
براتعلي حاتمي اظهار كرد: هيچ زماني جاي تعجب نيست كه براي چهار دانش آموز عشاير معلم در نظر گرفته مي شود و مشغول به فعاليت مي شود زيرا كه سياست ما در وزارت آموزش و پرورش انسداد بي سوادي ولو اينكه يك معلم براي يك دانش آموز باشد.
معاون آموزش ابتدايي آموزش و پرورش خراسان شمالي گفت: حدود چهار هزار دانش آموز در 168 آموزشگاه عشايري در 6 شهرستان عشايرنشين خراسان شمالي تحصيل مي كنند.
عصمت بدخشان اظهار كرد:هم اكنون 12 كانكس با اعتبارات استاني براي تامين فضاي آموزشي تامين شده ولي همچنان مدارس عشايري به 22 كانكس نياز دارد.
وي با بيان اينكه 95 مدرسه نياز به كيت هاي آزمايشگاهي و بسته كتابخانه اي دارند گفت : لازم است براي تامين سوخت مدارس عشايري اعتبار ويژه اي اختصاص پيدا كند تا تعدادي از فرهنگيان حق كوچ نمي گيرند.
در پايان از منتخبين بازي هاي بومي و محلي دانش آموزان عشاير شهرستان هاي شيروان ، فاروج ، مانه و سملقان و همكاران عشايري تجليل به عمل آمد.
منطقه حفاظت شده گليل و سراني داراي آب و هوايي عموما كوهستاني، با شيب هاي تند و دره هاي عميق و صخره هاي مرتفع است، اين منطقه قسمتي از رشته كوه هاي موسوم به ' كپه داغ' را تشكيل مي دهد و از مناظر زيبايي برخوردار است.
شهرستان شيروان با 157 هزار نفر جمعيت به عنوان دومين شهر پرجمعيت خراسان شمالي در 60 كيلومتري شرق بجنورد قرار دارد.
7186/ 6042

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «يك مسئول وزارت آموزش و پرورش: سرمايه گذاري در آموزش ابتدايي اصل مهم توسعه است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X