رهبر حزب حاکم لهستان: پناهجو نمی‌پذیریم

رهبر حزب عدالت و قانون لهستان و نخست وزیر سابق این کشور می‌گوید، با توجه به اینکه پناهجویان تهدیدی علیه امنیت محسوب می‌شوند، هیچ پناهجویی در این کشور پذیرفته نخواهد شد و ورشو با هر قانونی که از سوی اتحادیه اروپا برای پذیرش پناهجویان تعیین شده مخالف است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری راشاتودی، یاروسلاو کاچینسکی، رهبر حزب عدالت و قانون لهستان در این باره گفت: پس از اتفاقات مرتبط با ترور اخیر در کشور لهستان دیگر پناهجویان را نمی‌پذیریم چرا که هیچ مکانیسمی برای تضمین امنیت در کشور وجود ندارد.

لهستان شدیدا با پیشنهاد کمیسیون اروپا مبنی بر اجبار پذیرش پناهجویان یا پرداخت 250 هزار یورو به ازای هر پناهجویی که نمی‌پذیرد مخالف است.

کاچینسکی در این باره گفت: چنین تصمیمی استقلال اعضای اتحادیه اروپا به ویژه اعضای ضعیف‌تر را از بین می‌برد ما با این مساله موافق نیستیم و باید با آن مخالفت کنیم چرا که ما مسئول کشورمان بوده و خواهیم بود.

وی ادامه داد: این موضع نخست وزیر و حزب عدالت و قانون است از ابتدا ما به حل این مساله اعتقاد و تاکید داشتیم پناهجویان باید در خارج از اتحادیه اروپا بمانند.

پیش از این نخست وزیر لهستان نیز با اشاره به سیستم اتحادیه اروپا از آن به عنوان یک سیستم بد یاد کرد که معنی نمی‌دهد.

هدف پیشنهاد کمیسیون اروپا کاهش وزن بحران پناهجویان بر شانه‌های برخی کشورها چون یونان است کشورهایی که از پذیرش پناهجو سرباز می‌زنند مجبور به پرداخت جریمه هستند.

لهستان تاکنون در مخالفت با پذیرش پناهجویان بسیار رسا عمل کرده است. با توجه به طرح اتحادیه اروپا لهستان که در حال حاضر 6500 پناهجو در خود دارد در صورت عدم پذیرش پناهجوی دیگر باید یک میلیارد یورو غرامت پرداخت کند.

رهبرحزب عدالت و قانون در ادامه اظهاراتش به تظاهرات اخیر ضد دولتی در ورشو اشاره و عنوان کرد: تظاهرکنندگان تلاش کردند تا دولت را مجبور به پذیرش پناهجو کنند.

مجارستان و اسلواکی نیز با طرح اتحادیه اروپا مخالفند.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رهبر حزب حاکم لهستان: پناهجو نمی‌پذیریم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-بین المللی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X