دانشگاه فرايبورگ آلمان با چهار دانشگاه اصفهان همكاري علمي دارد

به گزارش ايرنا، استاد ايراني تبار دانشگاه كارلسروهه (Karlsruhe) آلمان روز دوشنبه در مراسم آغاز بكار كنفرانس سه جانبه ايران، فرانسه و آلمان در دانشگاه اصفهان با اعلام اين مطلب افزود: دانشگاه فرايبورگ اكنون با چهار دانشگاه اصفهان، صنعتي اصفهان، هنر اصفهان و علوم پزشكي اصفهان همكاري هاي زيادي دارد.
محمد صلواتي افزود: اين همكاري ها در راستاي خواهرخواندگي اصفهان و فرايبورگ ايجاد شده است.
وي با اشاره به سير تاريخي عقد تفاهمنامه خواهرخواندگي اصفهان و فرايبورگ اظهار كرد: اولين موافقت با خواهر خواندگي اين دو شهر در سال 1379 صورت گرفت كه نخستين خواهرخواندگي يكي از شهرهاي آلمان با ايران محسوب مي شد.
وي موضوع تفاهمنامه خواهرخواندگي بين اين دو شهر را در سطح همكاري هاي فرهنگي، علمي و ورزشي دانست و گفت: بدنبال اين خواهرخواندگي، دانشگاه فرايبورگ نيز در سال 82 با دانشگاه اصفهان، سال 83 با دانشگاه صنعتي اصفهان، سال 86 با دانشگاه علوم پزشكي اصفهان و سال 87 با دانشگاه هنر اصفهان قرارداد همكاري منعقد كرد.
صلواتي، موضوع اين قراردادها را بيشتر در زمينه تبادل استاد و دانشجو و اجراي طرح هاي مشترك تحقيقاتي مانند انرژي خورشيدي عنوان و اضافه كرد: تاكنون طرح هاي مشتركي مانند گفتمان حقوق بشر، ورزشي، صنعتي، صنايع دستي، سينمايي و تخصصي پزشكي در اين راستا اجرا شده يا در حال اجراست.
استاد ايراني دانشگاه كارلسروهه آلمان خاطرنشان كرد: كنفرانس سه جانبه ايران، فرانسه و آلمان نيز در راستاي همين قراردادهاي همكاري و خواهرخواندگي برگزار مي شود.
فرايبورگ(Freiburg) شهري در جنوب‌ غرب آلمان با حدود 250 هزار نفر جمعيت و چهار دانشگاه است كه يكي از گرمترين و پرآفتاب‌ترين شهرهاي آلمان به شمار مي آيد.
دانشگاه فرايبورگ(Freiburg) بعنوان يكي از دانشگاه هاي برتر و بزرگ آلمان با 21 هزار دانشجو از قديمي ترين دانشگاه هاي اروپاست.
اصفهان نيز با حدود دو ميليون نفر جمعيت و 11 دانشگاه يكي از بزرگترين و تاريخي ترين شهرهاي ايران محسوب مي شود.
دانشگاه اصفهان با 70 سال قدمت بعنوان يكي از دانشگاه هاي جامع و برتر كشور داراي حدود 15 هزار دانشجو و 660 عضو هيات علمي است.
كنفرانس بين المللي سه جانبه تبادل دانش بين ايران، فرانسه و آلمان روز دوشنبه در اصفهان آغاز شد.
به گزارش ايرنا، اين همايش در راستاي اجرايي شدن تفاهمنامه همكاري علمي بين دانشگاه هاي اصفهان، استراسبورگ فرانسه و فرايبورگ آلمان و به مدت دو روز برگزار مي شود .
بر اين اساس نخستين همايش در سال 2016 در اصفهان، دومين همايش در سال 2017 در استراسبورگ و سومين همايش سال 2018 در فرايبورگ برگزار مي شود.
هدف از برگزاري اين كنفرانس سه جانبه بررسي سوابق و پيشينه تعاملات علمي، فني، فرهنگي، سياسي و اقتصادي بين كشورهاي ايران، فرانسه و آلمان و تبادل نظر دانشمندان، صاحبنظران و فرهيختگان كشورهاي مذكور براي ارتقاي همكاري هاست.
ت/6027/3011

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دانشگاه فرايبورگ آلمان با چهار دانشگاه اصفهان همكاري علمي دارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X