رييس بنياد حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس: تلاشهاي دولت در اين حوزه ارزشمند است

سردار بهمن كارگر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در مشهد افزود: حجت الاسلام و المسلمين روحاني در زمان تبليغات انتخابات رياست جمهوري بيشترين رزومه كاري خود را در مورد حضور در دفاع مقدس ارائه داد.
وي ادامه داد: از اين رو انتظار است رئيس جمهوري در حوزه دفاع مقدس توجه و همت بيشتري داشته باشد.
رييس بنياد حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس گفت: به مفهوم واقعي هم امروز همه اعضاي دولت اعم از وزرا و استانداران بطور جدي در اين حوزه وارد شده اند و كمك مي كنند.
وي دفاع مقدس را كليد وحدت توصيف و بيان كرد: همه جناحهاي سياسي از اينكه در دفاع مقدس حضور داشته اند سربلند بوده و به آن افتخار مي كنند.
سردار كارگر افزود: هر دولتي با هر گرايشي هم در بحث دفاع مقدس، ارزش، اهميت و قداست آن اتفاق نظر دارد و اين امر كليد وحدت جامعه است لذا دولت يازدهم هم تلاشهاي خوبي را در اين زمينه انجام مي دهد.
وي ادامه داد: در عين حال با وجود اقدامات گسترده در حوزه دفاع مقدس همچنان عقب ماندگيهاي زيادي در حوزه مستندسازي، نشر و ترويج ارزشها و آثار وجود دارد.
رييس بنياد حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس گفت: فيلمها و عكسهاي باقيمانده از دفاع مقدس بسيار اندك است و به نوعي در اين بخش دچار فقر هستيم.
وي ادامه داد: اما با توجه به پيشرفت فناوري و با استفاده از ابزارهاي روز بخشي از فيلمها و عكسهاي دوران دفاع مقدس بازسازي شده ولي بخش زيادي از اين آثار هم از بين رفته است.
سردار كارگر گفت: بيشترين آثاري كه در اين حوزه مستندسازي شده اسناد برجاي مانده از دوران دفاع مقدس مربوط به قرارگاهها و لشگرها است.
وي افزود: در بخش مستندسازي خاطرات شفاهي دوران دفاع مقدس نيز كار شروع شده و در بخش وصيتنامه ها هم كه مورد تاكيد امام (ره) و مقام معظم رهبري است كارهايي صورت گرفته است.
او ادامه داد: آمار دقيقي از مجموع آثار و اسناد موجود در اين حوزه وجود ندارد لذا تفاهمنامه اي با سازمان اسناد و كتابخانه ملي امضا شده تا در اين حوزه ساماندهي مناسبي صورت گيرد.
وي گفت: هم اينك 15 هزار عنوان كتاب به ويژه در قالب رمان در زمينه دفاع مقدس منتشر شده كه اين رقم بسيار اندك است و بايد بسيار گسترده تر كار شود.
رييس بنياد حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس افزود: پرشمارگان ترين كتابها و فيلمهاي بعد از انقلاب مربوط به دفاع مقدس است.
وي ادامه داد: دو هزار عنوان از اين كتابها توسط بنياد حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس در استانهاي مختلف منتشر شده است.
سردار كارگر در ادامه از راه اندازي بنياد مجازي حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس خبر داد و گفت: با توجه به شرايط روز و عصر انفجار اطلاعات ورود به عرصه فعاليت در فضاي مجازي از اهميت زيادي برخوردار است.
وي افزود: به همين منظور نسخه الكترونيكي دايره المعارف دفاع مقدس در بعد ملي و استاني در دست تدوين است و نيز تاريخ جنگ و دفاع مقدس هم بعد از اتمام در فضاي مجازي عرضه مي شود.
رييس بنياد حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس ادامه داد: موضوع دفاع مقدس مربوط به گذشته نيست بلكه متعلق به حال و آينده مي باشد و نسل كنوني و آينده ما به دفاع مقدس محتاج است.
وي گفت: يكي از بهترين راههاي پيشگيري و كاهش آسيبهاي اجتماعي تكيه بر فرهنگ دفاع مقدس است كه خود نمادي از سبك زندگي مبتني بر فرهنگ ايراني اسلامي مي باشد.
سردار كارگر همچنين كاروانهاي راهيان نور را نمود بارز حال و هواي بسيجي نسل جوان جامعه توصيف و بيان كرد: هر چه در اين حوزه ظرفيت ايجاد مي شود استقبال جوانان به همان نسبت افزايش مي يابد.
وي افزود: در سال 1384 فقط 400 هزار نفر به مناطق عملياتي جنوب اعزام شدند اما در سال 1394 اين رقم به بيش از 5،5 ميليون نفر رسيده است.
رييس بنياد حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس ادامه داد: 80 درصد اين جمعيت جوانان بين 15 تا 30 سال هستند و در اين ميان 70 درصد راهيان نور افرادي هستند كه براي نخستين بار به اين مناطق اعزام شده اند.
وي به تقاضاي زياد در اين حوزه اشاره و بيان كرد: براي سال 1404 برنامه ريزي شده ظرفيت و امكان بازديد 10 ميليون نفر از مناطق عملياتي جنوب و دفاع مقدس در سال فراهم شود.
1906/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رييس بنياد حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس: تلاشهاي دولت در اين حوزه ارزشمند است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X