شرق شناس آلماني: هيچ كشوري به تنهايي نمي تواند مشكلات خاورميانه را حل كند

'تيم ابكنهانز' (Tim Epkenhans) روز دوشنبه در حاشيه برگزاري كنفرانس سه جانبه ايران، فرانسه و آلمان در دانشگاه اصفهان در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: كشورها بايد بدانند كه به تنهايي نمي توانند اين مسائل را حل كنند بلكه نيازمند گفت و گو و همكاري با يكديگر هستند.
وي تصريح كرد: همه كشورها خواهان ثبات و امنيت هستند و مهمترين راهبرد براي رسيدن به اين امر، گفت و گو و همكاري بين كشورهاست.
ابكنهانز با بيان اينكه صلح و ثبات در آينده نزديك در منطقه شروع مي شود، خاطرنشان كرد: اروپا در گذشته نيز چنين وضعيتي داشت اما اكنون به صلح و آرامش رسيده است.
استاد تاريخ دانشگاه فرايبورگ آلمان همچنين يادآور شد: ايران در دو سال گذشته قدم هاي بسيار خوبي براي بحث و گفتگو با كشورهاي اروپايي و امريكا برداشته است.
وي افزود: آقاي ظريف، وزير امور خارجه ايران نيز در اين زمينه گفته است كه اين قدم نخست بود و بايد قدم هاي بعدي را هم برداريم.
وي با تاكيد براينكه تحولات بين المللي پس از موفقيت مذاكرات هسته اي بهتر مي شود، افزود: از اينكه رفت و آمد سياستمداران اروپايي به ايران زياد شده است بسيار خشنودم زيرا نويدبخش آينده اي روشن است.
به گزارش ايرنا، استاد دانشگاه فرايبورگ آلمان همچنين در مراسم آغاز بكار كنفرانس سه جانبه تبادل دانش بين ايران، فرانسه و آلمان گفت: روابط سه دانشگاه فرايبورگ، استراسبورگ و اصفهان از سال هاي گذشته وجود داشته است و برگزاري اين كنفرانس اين روابط را با برقراري ارتباط نزديك و چهره به چهره، عميق تر مي كند.
ابكنهامز با بيان اينكه دانشگاه اصفهان از جايگاه فوق العاده اي براي برقراري روابط بين المللي برخوردار است، افزود: اين دانشگاه بواسطه برخورداري از ظرفيت بالاي علمي و نيروي انساني و مستقر بودن در شهر تاريخي و مهم اصفهان، نقش مهمي در كشور ايران براي ارتباطات بين المللي دارد.
وي، برگزاري اين قبيل كنفرانس ها را راهي براي برقراري صلح و دوستي خواند و تصريح كرد: در نخستين كنفرانس سه جانبه، سطح جديدي از همكاري را شروع كرديم تا اين همكاري ها عميق تر شود.
كنفرانس بين المللي سه جانبه تبادل دانش بين ايران، فرانسه و آلمان روز دوشنبه در اصفهان آغاز شد.
به گزارش ايرنا، اين همايش در راستاي اجرايي شدن تفاهمنامه همكاري علمي بين دانشگاه هاي اصفهان، استراسبورگ فرانسه و فرايبورگ آلمان به مدت دو روز برگزار مي شود .
بر اين اساس نخستين همايش در سال 2016 در اصفهان، دومين همايش در سال 2017 در استراسبورگ و سومين همايش سال 2018 در فرايبورگ برگزار مي شود.
هدف از برگزاري اين كنفرانس سه جانبه بررسي سوابق و پيشينه تعاملات علمي، فني، فرهنگي، سياسي و اقتصادي بين كشورهاي ايران، فرانسه و آلمان و تبادل نظر دانشمندان، صاحبنظران و فرهيختگان كشورهاي مذكور براي ارتقاي همكاري هاست.
دانشگاه فرايبورگ(Freiburg) بعنوان يكي از دانشگاه هاي برتر و بزرگ آلمان با 21 هزار دانشجو از قديمي ترين دانشگاه هاي اروپا به شمار مي آيد.
ت/6027/3011

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شرق شناس آلماني: هيچ كشوري به تنهايي نمي تواند مشكلات خاورميانه را حل كند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X