مشهد ميزبان همايش سالانه استانداران

عليرضا رشيديان روز دوشنبه در خصوص اصلي ترين دستور كار اين همايش گفت: با توجه به نامگذاري امسال از سوي مقام معظم رهبري با نام 'اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل' و مسووليت اصلي اجراي اين مهم در استانها توسط استانداران، اتخاذ راهكارهايي براي اجرايي شدن اقتصاد مقاومتي از موضوعات مورد بررسي اين همايش است.
وي همچنين به رخداد مشهد 2017 اشاره و بيان كرد: دومين موضوع مورد بررسي اين همايش استانداران سراسر كشور چگونگي بهره گيري از ظرفيتهاي ساير استانها براي برگزاري باشكوه اين مناسبت مهم است.
كلانشهر مذهبي مشهد از سوي سازمان علمي، فرهنگي و آموزشي سازمان كنفرانس اسلامي 'آيسسكو' به عنوان پايتخت فرهنگي جهان اسلام در سال 2017 ميلادي انتخاب شده است.
استاندار خراسان رضوي افزود: مباحث مربوط به امور زيربنايي، رخدادها و موضوعات فرهنگي مشهد 2017 مورد تبادل نظر قرار مي گيرد و بهترين تصميمات براي مناسب سازي زيرساختها و بهينه سازي امور فرهنگي با همكاري ساير استانها اتخاذ مي شود.
وي بررسي آسيبهاي اجتماعي و راهكارهاي مقابله با آن را سومين دستور كار نشست استانداران سراسر كشور در مشهد اعلام و بيان كرد: با توجه به اينكه مسووليت دبيري شوراي اجتماعي بر عهده وزارت كشور است تاكنون اقدامات مناسبي براي مقابله با اصلي ترين معضلات اجتماعي از جمله اعتياد و حاشيه نشيني توسط استانها انجام شده است.
رشيديان ادامه داد: در نشست اخير با رئيس جمهوري نيز مشكلات مربوط به حاشيه نشيني در خراسان رضوي به ويژه شهر مشهد مورد بررسي قرار گرفت كه نتايج آن در اين همايش مطرح و براي انتخاب راهكارهاي مقابله با آن و ساير آسيبهاي اجتماعي تصميمات لازم اتخاذ مي شود.
وي گفت: اصلي ترين اولويتهاي كاري دولت در سال 1395 اجرايي شدن اقتصاد مقاومتي و مديريت آسيبهاي اجتماعي است لذا اميدواريم برگزاري اين همايش زمينه را براي اتخاذ تصميمات عملياتي به منظور تحقق اين اهداف فراهم كند.
همايش استانداران سراسر كشور روز پنجشنبه 23 ارديبهشت ماه در محل استانداري خراسان رضوي در مشهد برگزار مي شود.
1906/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مشهد ميزبان همايش سالانه استانداران» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X