یك مقام دانشگاهی فرانسه: ایران قطب پایدار منطقه خاورمیانه است

'كریستینه مایار' (christine maillard) روز دوشنبه در حاشیه برگزاری كنفرانس سه جانبه ایران، فرانسه و آلمان در دانشگاه اصفهان در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: از دید كشورهای خارجی، ایران قطب پایدار در منطقه ناپایدار خاورمیانه است و این امر به توسعه روابط بین المللی ایران كمك می كند.
وی اظهار كرد: به نتیجه رسیدن مذاكره های هسته ای بین ایران و كشورهای دیگر نیز در این زمینه بسیار تاثیرگذار است.
وی تصریح كرد: دید بسیار مثبتی برای برقراری روابط علمی و فرهنگی با ایران و امكان همكاری های زیاد این كشور با دانشگاه های برتر دنیا وجود دارد.
وی با تاكید براینكه صلح و دوستی نقش كلیدی در روابط علمی و فرهنگی ایفا می كند، تصریح كرد: اگر روابط ایران با دیگر كشورها در زمینه های علمی و فرهنگی تحكیم شود سایر روابط از جمله سیاسی و اقتصادی نیز بهبود و گسترش می یابد.
مدیر گروه زبان آلمانی دانشگاه استراسبورگ در پاسخ به این سوال كه چه راهكاری به گسترش روابط علمی و فرهنگی دانشگاه های ایران با خارج از كشور كمك می كند ، گفت: تبادل دانشجو در رشته های مختلف بین كشورها در این زمینه بسیار راهگشاست.
مایار افزود: تبادل دانشجو نقطه شروع بسیار خوبی برای برقراری روابط علمی و فرهنگی بین دانشگاه هاست.
وی برقراری كنفرانس هایی مانند كنفرانس سه جانبه ایران، فرانسه و آلمان در دانشگاه اصفهان را نیز در این زمینه موثر خواند.
وی همچنین در آئین آغاز بكار كنفرانس سه جانبه ایران، فرانسه و آلمان در دانشگاه اصفهان گفت: هدف اصلی از برگزاری این كنفرانس، تبادل دانش در رشته های مختلف بویژه فرهنگی و تاریخی است.
وی افزود: دانشگاه استراسبورگ و سایر دانشگاه های فرانسه از برقراری ارتباط با دانشگاه های برتر و بزرگ ایران استقبال می كنند.
این استاد دانشگاه استراسبورگ فرانسه تصریح كرد: تبادل دانشجو بویژه در مقاطع تحصیلات تكمیلی و استاد دانشگاه در رشته های مختلف از جمله علوم انسانی و علوم پایه نیز در این جهت از اهمیت برخوردار است.
وی كه زمینه فعالیتش مطالعات بین فرهنگی است، اظهار امیدواری كرد كه با برگزاری این كنفرانس در دو سال آینده در فرانسه و آلمان، بستر مناسبی برای گسترش روابط علمی و فرهنگی بین سه كشور و تعمیم آن به سایر روابط سیاسی و اقتصادی فراهم شود.
كنفرانس بین المللی سه جانبه تبادل دانش بین ایران، فرانسه و آلمان روز دوشنبه در اصفهان آغاز شد.
این همایش در راستای اجرایی شدن تفاهمنامه همكاری علمی بین دانشگاه های اصفهان، استراسبورگ فرانسه و فرایبورگ آلمان به مدت دو روز برگزار می شود.
بر این اساس نخستین همایش در سال 2016 در اصفهان، دومین همایش در سال 2017 در استراسبورگ و سومین همایش سال 2018 در فرایبورگ برگزار خواهد شد.
هدف از برگزاری این كنفرانس سه جانبه بررسی سوابق و پیشینه تعاملات علمی، فنی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی بین كشورهای ایران، فرانسه و آلمان و تبادل نظر دانشمندان، صاحبنظران و فرهیختگان كشورهای مذكور برای ارتقای همكاری هاست.
دانشگاه اصفهان از یك دهه گذشته با این دانشگاه ها همكاری داشته و شهر اصفهان نیز با شهر فرایبورگ آلمان خواهرخوانده است.
دانشگاه استراسبورگ (Strasbourg) در شهر استراسبورگ ایالت آلزاس كشور فرانسه، بزرگترین دانشگاه این كشور با 43 هزار دانشجو و بیش از چهار هزار پژوهشگر است.
انجمن 'میشا' وابسته به دانشگاه استراسبورگ فرانسه در زمینه همكاری های بین المللی با دانشگاه های دنیا فعالیت می كند.
ت/6027/3011

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «یك مقام دانشگاهی فرانسه: ایران قطب پایدار منطقه خاورمیانه است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X