اقتدار حكومت مستلزم بهره مندي از قدرت سخت افزاري و نرم افزاري است

به گزارش خبرنگار ايرنا سيدشهاب الدين چاوشي روز دوشنبه در همايش شوراهاي اسلامي شهر و روستاي شهرستان شهريار استان تهران با اشاره به بيانات رهبر معظم انقلاب در ديدار با فرماندهان نيروي انتظامي افزود: براساس منويات معظم له، نظام جمهوري اسلامي بايد از حداكثر اقتدار بدون رفتارهاي خشن برخوردار باشد.
وي با بيان اينكه بدون حضور و حمايت مردم، اهداف و آرمان هاي حكومت اسلامي محقق نمي شود تصريح كرد: خداوند در قرآن كريم به صراحت(خطاب به مردم) اشاره كرده كه مرا ياري كنيد تا شما را ياري كنم كه اين مهم نشانگر اهميت نقش و انتخاب مردم در عرصه حكومت داري است.
چاوشي با بيان اينكه مردم در نظام مردم سالاري ديني جمهوري اسلامي از نقش مهمي برخوردارند خاطرنشان كرد: منتخبان مجلس و شوراها، اعتبار و جايگاه خود را به واسطه راي مردم كسب مي كنند و احترام جامعه نسبت به آنها به دليل اقبال و انتخاب مردم است.
وي با اشاره به نقش و جايگاه ويژه مردم در نظام مقدس جمهوري اسلامي اظهار كرد: در اين نظام تمامي اركان حاكميت با برگزاري انتخابات و با راي مستقيم يا غيرمستقيم مردم انتخاب و منصوب مي شوند.
چاوشي با تاكيد بر نقش مردم براي پشتيباني از حكومت تاكيد كرد: امام خميني (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامي همواره بر نقش مردم و اهميت حضور آنها در صحنه هاي مختلف دفاع از نظام جمهوري اسامي تاكيد داشته و دارند.
معاون سياسي و اجتماعي استاندار تهران در ادامه با تبيين جايگاه شوراهاي اسلامي در نظام جمهوري اسلامي گفت: براساس فصل هفتم قانون اساسي، بخشي از اداره امور كشور به شوراها به عنوان قانونگذاران محلي سپرده شده است.
وي مصوبات شوراهاي اسلامي شهر و روستا را براي ادارات و دستگاه هاي اجرايي محلي در حكم قانون دانست و يادآور شد: همانگونه كه مجلس شوراي اسلامي نمي تواند قوانيني خلاف قانون اساسي كشور وضع كند، شوراها نيز نمي توانند مصوباتي خلاف قوانين عادي و اساسي كشور داشته باشند.
چاوشي به موضوع تفكيك قوا و مسئوليت ها در جمهوري اسلامي اشاره و اظهار كرد: اگرچه شوراها وظيفه قانونگذاري محلي را برعهده دارند اما حكومتداري نيازمند انسجام و همدلي است.
همايش بزرگ شوراهاي اسلامي شهر و روستاي شهرستان شهريار روز دوشنبه با حضور احمد تواهن مديركل امور شهري و شوراهاي استانداري تهران، فرماندار، ائمه جمعه، فرماندهان نظامي و انتظامي و مسئولان دستگاههاي اجرايي شهرستان شهريار برگزار شد.
تهرام**2079**7409// 1625

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اقتدار حكومت مستلزم بهره مندي از قدرت سخت افزاري و نرم افزاري است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X