تاكيد استاندار خراسان رضوي بر بهره گيري از ظرفيت مرز در توسعه درگز

عليرضا رشيديان روز دوشنبه با سفر به درگز در نشست شوراي اداري اين شهرستان گفت: درگز به دليل دارا بودن مزيت مرز از اهميت ويژه اي در حوزه صادرات برخوردار است.
وي ادامه داد: با فعالتر شدن گمرك لطف آباد مي توان زمينه را براي افزايش تعاملات اقتصادي خراسان رضوي فراهم كرد.
استاندار خراسان رضوي گفت: درگز همچنين در زمينه توليد مواد غذايي و محصولات كشاورزي ارگانيك از جمله گياهان دارويي، گندم و برنج نيز داراي مزيتهاي منحصر به فردي است.
وي ظرفيتهاي گردشگري و طبيعت زيباي شهرستان را از ديگر قابليتها ذكر و بيان كرد: بايد با معرفي هرچه بيشتر جاذبه هاي طبيعي زمينه حضور گردشگران داخلي و خارجي را در اين منطقه فراهم كرد.
رشيديان همچنين از در دستور كار قرار گرفتن گازرساني به روستاهاي بالاي 20 خانوار جمعيت شهرستان درگز خبر و ادامه داد: بهسازي راههاي روستايي و توسعه شبكه هاي آبرساني نيز از ديگر طرحهاي در حال پيگيري است.
وي همچنين گفت: شتاب در روند ساخت تونلهاي الله اكبر و گل خندان كه به ترتيب درگز را به مشهد و لطف آباد متصل مي كند ضروري است.
وي با اشاره به سياستهاي دولت تدبير و اميد در حوزه نظام سلامت افزود: در همين راستا شتاب در روند تجهيز بيمارستان درگز در حال پيگيري است.
استاندار خراسان رضوي در ابتداي ورود به درگز با حضور در گلزار شهدا به مقام شامخ شهيدان اداي احترام كرد.
بازديد از شهرك صنعتي درگز، كارخانه توليد لوازم بهداشتي و افتتاح كارخانه تمام اتوماتيك شالي كوبي از برنامه هاي استاندار در سفر به درگز بود.
مركز شهرستان 75 هزار نفري درگز در فاصله 254 كيلومتري شمال مشهد قرار دارد. درگز مركب از چهار بخش مركزي، لطف آباد، چاپشلو و نوخندان 139 روستا دارد.
30 هزار نفر از جمعيت اين شهرستان ساكن روستاها هستند. درگز از سمت شمال هم مرز با كشور جمهوري تركمنستان است.
پارك ملي 73 هزار و ۴۳۵ هكتاري 'تندوره' به عنوان يكي از بهترين زيستگاهاي جانوران وحشي در ايران به ويژه قوچ و ميش اوريال در محدود شهرستان درگز قرار دارد.
1906/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تاكيد استاندار خراسان رضوي بر بهره گيري از ظرفيت مرز در توسعه درگز» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X