جشنواره گردشگری رودخانه ای در هراز برگزار می شود

به گزارش خبرنگار مهر، احمد منفرد بعدازظهر دوشنبه درجلسه بررسی برگزاری جشنواره گردشگری رودخانه ای مازندران (رفتينگ)، بابيان اينكه امكانات بسيار مطلوبی در رودخانه هراز داريم، گفت: اكثرا از تهديدهای رودخانه هراز ياد می كنيم در صورتی كه در قلب اين رودخانه فرصت های بسيار زيادی وجود دارد و يكی از اين فرصت ها تكثير و پرورش ماهيان سردآبی بوده است.

وی بااشاره به پارك جنگلی شهرستان آمل گفت: پارك جنگلی آمل در فضای بسيار خوبی قرار دارد و ما می توانيم در آنجا تله كابين مستقر كنيم، چراكه از يك طرف به جنگل بكر بليران و ازطرفی به كوه های مرتفع لاريجان ختم می شود.

فرماندا رويژه آمل بابيان اينكه جشنواره رفتينگ را بايد بصورت مطلوب درشهرستان آمل برگزاركنيم، افزود: اين جشنواره بايد با مشاركت سازمان ها ودستگاه های اجرايی شهرستان به بهترين نحو برگزار شود.

منفرد تصريح كرد: به دليل ضايعه بزرگ شهادت مدافعان حرم در منطقه خان طومان ازآنجايی كه اين جشنواره فرهنگی وتفريحی بوده بهتراست زمان برگزاری اين جشنواره تغيير كند.

کیانوش محرابی رئيس انجمن رفتينگ ايران در اين جلسه  با اعلام اينكه اولين جشنواره گردشگری رودخانه ای مازندران را درآمل برگزار خواهيم كرد گفت: جشنواره رفتينگ (قایقرانی در رودخانه های خروشان) اولين جشنواره گردشگری رودخانه ای كشور محسوب و در رودخانه هراز آمل برگزار می شود.

وی تصريح كرد: اين جشنواره سه بار در استان چهارمحال وبختياری برگزار شده و بيشتر بحث ورزشی مورد توجه قرار گرفته بود ولی ما قصد داريم در مازندران بيشتر به بحث گردشگری رودخانه ای توجه كنيم.

رئيس انجمن رفتينگ ايران  بابيان اينكه اين جشنواره از ۲۸ارديبهشت تا دو خردادماه سال جاری برگزار می شود، گفت: اهداف اين جشنواره توسعه اكوتوريسم رودخانه ای ايران، آشنايی با امدادونجات در رودخانه، حفاظت از رودخانه، آشنايی جامعه محلی با گردشگری رودخانه واشتغال زايی درآن، آشنايی خانواده ها، كودكان و ... با رفتينگ ومعرفی كارآفرينی برای زنان در گردشگری رودخانه است.

محرابی با اشاره به برنامه های اين جشنواره، افزود: برگزاری كارگاه های امداد ونجات در رودخانه، آشنايي با رشته رفتينگ، كارآفريني در گردشگری رودخانه و حفاظت از رودخانه از برنامه های برگزاری اين جشنواره بوده و مسابقات رفتينگ برای كودكان، خانواده ها و مسابقات امداد ونجات در دستور كار ما قرار دارد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جشنواره گردشگری رودخانه ای در هراز برگزار می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X