كمك مالی برنامه جهانی غذا به آوارگان نیجریه ای

به گزارش تارنمای خبری كوآرتز « احمد ساطومی» رئیس آژانس اضطرار ایالت بورنو این مطلب را عنوان كرد و افزود: این كمك با هدف كمك به آوارگان نیجریه ای برای شروع دوباره زندگی و بازگشت به شرایط عادی در اختیار آنها قرار داده می شود.
بیش از دو میلیون نفر به دنبال حملات تروریستی بوكوحرام، آواره شده اند كه بر اساس آمار رسمی، فقط حدود 10 درصد از این تعداد كه از سال 2009 میلادی به صورت آواره و مهاجر در نیجریه زندگی می كنند، موفق شده اند در اردوگاه های مهاجران اقامت یابند.
از سوی دیگر نهاد برنامه جهانی غذا پیشتر با صدور بیانیه ای از افزایش حملات گروه تروریستی بوكوحرام در بسیاری از مناطق نیجریه كه به آواره شدن میلیون ها نفر منجر شده، ابراز نگرانی كرد.
در این بیانیه آمده است: آنچه اكنون بیش از هر چیز دیگر این آوارگان را تهدید می كند نه بوكوحرام، بلكه وضعیت نابسامان اسكان آنها است.
آوارگان نیجریه كه طی سالهای گذشته به مناطق شمال شرقی این كشور كوچ كرده اند، از یك سو با خطر بوكوحرام و از سوی دیگر با معضل گرسنگی دست و پنجه نرم می كنند.
این در حالی است كه در اردوگاه آوارگان نیز مواد غذایی كافی و مناسبی در اختیار ساكنان آن قرار نمی گیرد.
به گفته مسئولان سازمان بین المللی مهاجران، امكانات در این اردوگاه ها به حدی اندك است كه غذایی بسیار كمی در اختیار ساكنان اردوگاه ها قرار می گیرد.
از سوی دیگر 90 درصد دیگر آوارگان نیز كه موفق نشده اند در اردوگاه ها اسكان یابند، برنامه غذایی مستمری ندارند و با خطر گرسنگی مواجه هستند.
براساس گزارش منتشر شده از سوی گروه اقدام در زمینه خشونت، نیجریه چهارمین كشور بحران زده در جهان از نظر تعداد كشته و زخمی شدگان در جریان درگیری های سال 2015 پس از سوریه، یمن و عراق است و افغانستان پنجمین كشور در این زمینه به شمار می رود.
گروه بوكوحرام از سال 2009 فعالیت های تروریستی خود را در نیجریه آغاز كرد و حملات این گروه در این مدت جان تقریبا 20 هزار نفر را گرفت.
استفاده از زنان و دختران جوان به عنوان روش مطلوب بوكوحرام به منظور نفوذ به جمعیت غیرنظامیان در شمال شرقی نیجریه و كشورهای همسایه برای انجام حملات تروریستی در نظر گرفته می شود.
گروه اقدام در زمینه خشونت یادآور شد كه 923 غیرنظامی در جریان 18 مورد حمله تروریستی در كامرون و چاد در سال 2015 كشته یا زخمی شدند.
تاكتیك های چریكی گونه بوكوحرام، مقابله با این گروه تروریستی را دشوار كرده، اگرچه محمد بوهاری رئیس جمهوری نیجریه مصرانه می گوید این گروه به لحاظ تكنیكی مغلوب شده است.
در همین حال، خطرات هشدار دهنده ناشی از فعالیت بوكوحرام در نیجریه، بازگشت بیش از 2 میلیون و 600 هزار آواره جنگی به این كشور را بغرنج تر كرده است. خاورم**9377**1144

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «كمك مالی برنامه جهانی غذا به آوارگان نیجریه ای» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X