قائم مقام وزارت دفاع پاكستان با يكي از فرماندهان عالي ارتش آمريكا ديدار كرد

به گزارش رسانه هاي پاكستان، دو طرف در اين ديدار درخصوص همكاري هاي دفاعي و اوضاع امنيتي منطقه رايزني كردند.
مقام عالي وزارت دفاع پاكستان دريافت جنگنده هاي اف -16 از آمريكا را براي تقويت روند عمليات ضدتروريستي در پاكستان اجتناب ناپذير دانست.
وي افزود: ارتش پاكستان تلاش هاي موثر و فداكاري هاي بسياري را در جنگ عليه تروريسم رقم زده است.
ژنرال ارتش آمريكا نيز در اين ديدار گفت: اين كشور به همكاري هاي دفاعي، آموزش و فراهم كردن تجهيزات نظامي و دفاعي براي پاكستان ادامه مي دهد.
اين اولين سفر ژنرال جوزف وُتل به پاكستان پس از بر عهده گرفتن رياست مركز فرماندهي ارتش آمريكا است.
حدود دو هفته پيش كنگره آمريكا سنگ بزرگي در مسير فروش جنگنده هاي اف-16 به پاكستان انداخت و اعلام كرد كه پاكستان اگر خواستار اين هواپيماها است، بايد تمام مبلغ قرارداد 700 ميليون دلاري مربوط به فروش اين جنگنده ها را از محل منابع مالي خودش بپردازد و ديگر از تسهيلات 430 ميليون دلاري آمريكا كه قرار بودن تامين كننده بخشي از مبلغ اين قرارداد باشد، خبري نيست.
وزارت امور خارجه آمريكا اعلام كرد كه دولت اين كشور موظف به پيروي از تصميم اتخاذ شده از سوي كنگره است.
كنگره آمريكا دليل اين اقدامات ضدپاكستاني را جدي نبودن اين كشور در مبارزه با برخي گروه هاي تروريستي از جمله شبكه حقاني و لشگرطيبه و تبعيض قائل شدن ميان آنان با ساير گروه هاي تروريستي اعلام كرده است.
آساق*274**1723

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قائم مقام وزارت دفاع پاكستان با يكي از فرماندهان عالي ارتش آمريكا ديدار كرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X