نظاميان آمريكا و انگليس براي رزمايش وارد گرجستان شدند

به گزارش خبرگزاري 'آپسني ' گرجستان به نقل از وزارت دفاع اين كشور مراسم استقبال از چهار هواپيماي نيروي هوايي آمريكا حامل 650 نظامي آمريكايي و 150 نظامي انگليسي در تفليس برگزار شد .
نيك ويلكس وابسته نظامي انگليس در گرجستان ، تمرينات نظامي مشترك نيروهاي آمريكايي ، انگليسي و گرجي كه 11 الي 26 ماه مي جاري در پايگاه نظامي وازياني در نزديكي تفليس برگزار مي شود ، فرصت خوبي براي هماهنگي فعاليت نظاميان سه كشور عنوان كرد .
هدف از برگزاري اين تمرينات نظامي ارتقاي سطح آماده باش رزمي گردانهاي گرجستان فعال در نيروهاي واكنش سريع ناتو اعلام شده است .
بطور خاص براي به كار گيري در اين تمرينات تانكهاي آبرامز M1A2 و خودروهاي زره پوش جنگي برادلي آمريكا به گرجستان منتقل شده است .
در اين تمرينات همچنين از هواپيماهاي نظامي اس - 130 آمريكا استفاده خواهد شد .
وزارت خارجه روسيه مدتي پيش طي بيانيه اي برگزاري اين تمرينات نظامي مشترك در گرجستان را اقدامي تحريك آميز عنوان كرده است .
داويد باكرادزه وزير امور همگرايي در نهادهاي اروپايي و يوروآتلانتيك گرجستان نيز اين تمرينات را از نظر گسترش همكاري با نيروهاي آمريكايي و تقويت قدر ت دفاعي گرجستان مهم ارزيابي كرد .
خاورم ** 337**1566

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نظاميان آمريكا و انگليس براي رزمايش وارد گرجستان شدند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X