نيروي اطلاعاتي سعودي وابسته نظامي در عراق شد

به گزارش خبرنگار ايرنا، 'عبدالعزيز الشرموخي' وابسته سابق نظامي سفارت عربستان سعودي در آلمان به عنوان وابسته نظامي جديد رياض در بغداد معرفي شده است.
براساس اين گزارش، الشرموخي فارغ التحصيل دانشكده نظامي 'سان سير' فرانسه و كارشناس ارشد علوم نظامي از دانشكده فرماندهي و ستاد ارتش كل قواي مسلح عربستان سعودي است كه دوره هاي آموزشي نظامي و گواهي هاي تقدير را از دانشكده هاي 'كسانت هيرس' انگلستان و 'وست پوينت' آمريكا دارد.
به نوشته سايت هاي خبري عراق، الشرموخي يكي از نيروهاي تراز اول اطلاعاتي است و معرفي او به عنوان وابسته نظامي تصادفي و تشريفاتي نبوده بلكه به منظور مديريت دور جديدي از تحولات پشت پرده عراق است كه بايد با همكاري 'ثامر السبهان' سفير عربستان در بغداد انجام دهد.
اعزام الشرموخي به بغداد همزمان با تغييرات تازه پادشاه سعودي در پست هاي مديريتي و حذف برخي از وزارتخانه ها و ادغام بعضي ديگر شده است.
ثامر السبهان سفير عراق در بغداد نيز يك عنصر اطلاعاتي و از افسران ارتش سعودي است كه 'وابسته نظامي درلبنان ' ، آخرين سمت وي بوده است.
السبهان به محض آغاز بكارش در ژانويه سال جاري ميلادي در بغداد، بعد از حدود 25 سال قطع روابط ديپلماتيك ميان بغداد-رياض ، اظهارات و اقداماتي را در دستور كار خود قرارداد كه بسياري از احزاب، شخصيت هاي سياسي و حتي دولت عراق آن را مداخله در امور داخلي كشورشان تلقي كردند.
اهانت به نيروهاي مردمي ملهم از فتواي مرجعيت عالي عراق كه درجنگ عليه داعش قربانيان زيادي داده است، ازجمله مواردي بود كه صداي عراقي ها را در آورد.
خاورم *4*353*1770**1566

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نيروي اطلاعاتي سعودي وابسته نظامي در عراق شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X