افزايش كشته شدگان حوادث انتخاباتي فيليپين

به گزارش ايرنا، ده ها ميليون نفر از مردم فيليپين امروز دوشنبه براي انتخاب رئيس جمهور، معاون رئيس جمهور، نمايندگان كنگره و مقام هاي محلي پاي صندوق هاي راي رفتند، اما با حمله افراد مسلح به مراكز راي گيري، وسايل نقليه حمل تعرفه ها و اقدام براي سرقت ماشين آلات شمارش آراء دستكم 10 نفر كشته شدند.
'جاناتان دل روزاريو' بازرس ارشد و سخنگوي پليس نظارت بر انتخابات، اعلام كرد در بدترين حمله، هفت نفر در يك كمين قبل از طلوع آفتاب در رزاريو در خارج از مانيل كشته شدند.
به نوشته تارنماي 'فيل استار'، پليس فيليپين پيش از اين نيز اعلام كرد كه 7 شهروند اين كشور ساعاتي پيش از آغاز اخذ راي در استان 'كاويته' كه پيش تر مقامات در مورد افزايش تدابير امنيتي در آن خبر داده بودند، هدف گلوله قرار گرفته و جان خود را از دست دادند.
مردان مسلح ظهر امروز با نارنجك و اسلحه به نزديكي سالن شهرداري در غرب 'ماگوئيندانائو' نيز حمله كردند كه در نتيجه چهار روستايي و يك نفر كشته شد. اين نارنجك در نزديكي يك مركز راي گيري منفجر شد.
از سوي ديگر 20 مرد مسلح در روز انتخابات به مركز راي گيري شهر 'سلطان كودارات' يا 'سلطان قدرت' استاني به همين نام كه بخشي از جزيره ميندانائو به شمار مي‌ رود و دژ محكمي براي بزرگترين گروه جدايي طلب محسوب مي شود، حمله كردند.
همچنين درگيري هايي در استان شمالي 'آبرا'، در شمال فيليپين كه مشهور است سياستمداران يكديگر را براي خارج كردن از ميدان به قتل مي رسانند ميان حاميان مسلح دو نامزد انتخابات شهرداري اتفاق افتاد كه از هر طرف يك نفر به ضرب گلوله كشته شد.
در اين درگيري دو نفر نيز زخمي شدند.
پليس ملي نظارت بر انتخابات تأييد كرده است در خشونت پيش از انتخابات از آغاز سال جاري ميلادي 15 نفر كشته شده بودند.
از سوي ديگر تارنماي 'فيل استار' نوشت كه دستكم 50 نفر و يا به طور متوسط نزديك يك نفر در هر دو روز در طول 119 روز از دوره آغاز انتخابات از 10 ژانويه تا روز گذشته كشته شده اند.
بنابراين گزارش، از 146 حادثه اي كه در اين مدت در مورد انتخابات گزارش شده 28 مورد معتبر بوده و در اين حوادث 50 نفر كشته شدند.
از اين 146 حادثه 60 مورد نيز مروط به انتخابات نبوده و 58 حادثه مشكوك وجود داشته كه احتمال داده مي شود در مورد انتخابات باشد.
پليس فيليپين هفته گذشته برخي از نقاط مختلف اين كشور را به دليل جدي بودن رقابت سياسي جزو 'مناطق نگران كننده' معرفي كرد.
استان 'ميندانائو' در جنوب فيليپين و مناطق ديگري شامل 'ماسباته'، 'لانائو دل سور'، 'نگروس اورينتال'، 'پانگاسينان' و 'وسترن سامار' از جمله مناطقي هستند كه مقامات امنيتي فيليپين با توجه به تجربيات سال هاي گذشته آنها جزو مناطق مستعد خشونت هاي انتخاباتي معرفي كردند.
براي شركت در انتخابات فيليپين حدود 54 ميليون و 630 هزار نفر شركت كردند و اين انتخابات ساعت 17 به وقت محلي در بسياري از مناطق پايان يافت، اما در برخي مناطق انتخابات يكساعت تمديد شد.
'رودريگو دوتارتا' و 'مانوئل روكساس' از رقباي اصلي انتخابات رياست جمهوري فيليپين بشمار مي روند.
مردم فيليپين امروز 300 نماينده كنگره و حدود 18 هزار نفر از نمايندگان مجالس محلي و شهرداران را نيز انتخاب مي كنند.
آساق**1611

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افزايش كشته شدگان حوادث انتخاباتي فيليپين» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X