زباله هاي توليدي آستارا تا نيمه نخست امسال به صورت كامل در مبدا تفكيك مي شود

به گزارش خبرنگار ايرنا وحيد پورحضرت روز دوشنبه در نشست كارگروه مديريت پسماند آستارا افزود: هم اينك70 درصد زباله هاي توليد شده روزانه شهروندان آستارايي در مبدا تفكيك مي شود.
وي بيان كرد: مطابق برنامه ريزي هاي به عمل آمده تا پايان شش ماه نخست امسال، آمار مذكور بايد به 100درصد افزايش يابد.
پورحضرت با اشاره به اينكه بسياري از شهروندان با مزاياي مثبت اين طرح آشنا نيستند ، اضافه كرد: شهرداري هاي شهرهاي آستارا و لوندويل با همكاري محيط زيست بايد در راستاي ارائه آموزش هاي لازم گام هاي مثبتي بردارند.
وي اظهار كرد: اداره محيط زيست با همكاري دهياران بخش هاي مركزي و لوندويل در روستاهاي شهرستان نيز نسبت به آگاه سازي مردم درخصوص تفكيك زباله از مبدا اقدام كنند.
وي ظرفيت رسانه هاي شهرستان را در امر اطلاع رساني از مزاياي اين طرح مهم برشمرد و بيان كرد: در اين ميان نبايد از ظرفيت مدارس غافل شد چراكه آموزش هاي چهره به چهره براي دانش آموزان مي تواند به مراتب اثر گذار باشد.
وي به برگزاري جشنواره شهر پاك با مشاركت شهرداري آستارا و بخش خصوصي اشاره كرد و افزود: برنامه هاي فرهنگي مطمئنا در راستاي حفاظت از محيط زيست و به خصوص در جهت به ثمر رساندن طرح تفكيك زباله از مبدا تاثير زيادي خواهد داشت.
معاون فرماندار آستارا در ادامه به وضعيت نه چندان مناسب محل دفن زباله در منطقه داداش آباد اين شهرستان اشاره كرد و گفت: با توجه به اينكه در اطراف اين محل خانه هاي مسكوني واقع شده است، از شهرداري آستارا انتظار داريم نسبت به ساماندهي وضعيت محل دفن زباله اقدامات لازم را انجام دهد.
پورحضرت افزود: با پوشش كامل زباله ها با استفاده از خاك و آهك و همچنين با انتقال شيرابه از كانال به مخزن هاي تعبيه شده مي توان قدم مهمي را در جهت دفع و دفن بهداشتي زباله برداشت.
وي پاكيزه نگه داشتن حاشيه جاده در محورهاي اصلي اين شهرستان گردشگرپذير را لازم خواند و خاطرنشان كرد: بخشداران با همكاري دهياران نسبت به تبليغات محيطي در جهت صيانت از محيط زيست اقدام و در صورت ضرورت با مشاركت نيروهاي مردمي و نيز دستگاه هاي دولتي نسبت به جمع آوري زباله ها اقدام كنند.
در شهرستان 86 هزار نفري آستارا روزانه به طور ميانگين 120 تن زباله توليد و در داداش آباد و نزديكي سواحل دفن مي شود.
اين شهرستان به علت واقع شدن در كريدور عبور گردشگران و به عنوان يكي از 20 شهر گردشگرپذير ايران با معضل زباله توليدي توسط گردشگران نيز روبروست به نحوي كه ميزان توليد زباله در آستارا در ايام پرمسافر به دو برابر فعلي نيز افزايش مي يابد.
7105/2007

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زباله هاي توليدي آستارا تا نيمه نخست امسال به صورت كامل در مبدا تفكيك مي شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X