نظارت بر عملكرد دستگاه هاي اجرايي قم در خصوص حقوق شهروندي و حجاب و عفاف

به گزارش ايرنا، رمضانعلي باقري روز دوشنبه در جلسه ستاد صيانت از حريم امنيت عمومي و حقوق شهروندي در فرمانداري قم افزود: حقوق شهروندي در 83 دستگاه اجرايي از 21 تا 31 ارديبهشت ماه مورد بازرسي و نظارت قرار مي گيرد.
وي ادامه داد: اين ارزيابي براي به تصوير كشاندن فعاليت دستگاه ها در اين حوزه ها است و نشانگر اقدامات نهادها در رعايت حقوق شهروندان و تكريم ارباب رجوع، عفاف و حجاب و حقوق شهروندي است.
وي با اشاره به برنامه هاي حقوق شهروندي بيان داشت: امسال 9 برنامه در خصوص حقوق شهروندي و 10 برنامه در حوزه عفاف و حجاب به دستگاه هاي اجرايي اعلام شده است.
وي با بيان اينكه نقش دستگاه هاي اجرايي در ترويج فرهنگ عفاف و حجاب مهم است گفت: دستگاه هاي اجرايي روزانه محل تردد اقشار مختلف مردم هستند لذا زماني كه تصاوير رعايت حجاب و عفاف در معرض ديد مردم قرار بگيرد تاثير گذار خواهد بود.
باقري افزود: فضاسازي و تبليغات محيطي با استفاده از شيوه هاي اثربخش و ابزارهاي نوين تبليغي و رسانه اي با رويكرد حجاب و عفاف، به روز رساني محتواهاي فرهنگي، استفاده از رهنمودهاي امام راحل و رهبر فرزانه انقلاب اسلامي در خصوص حجاب و عفاف از مهمترين اقداماتي است كه دستگاه ها مي توانند انجام دهند.
كارشناس دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري قم در ادامه اين جلسه به برنامه هاي دهگانه حجاب و عفاف اشاره كرد و گفت: پايش و بررسي وضعيت عفاف و حجاب امور ستادي، تدوين و ترويج منشور عفاف و حجاب، آموزش و اقناع سازي،اجراي برنامه ها، خدمات فرهنگي و هنري و تبليغي،ارائه خدمات مشاوره اي،تبليغات محيطي،حمايت از آثار و توليدات فرهنگي،تشويق و ترغيب، ارشاد از برنامه هاي نظارت و ارزيابي در خصوص حجاب و عفاف است.
اقدس نجاتي افزود: اجراي برنامه هاي فرهنگي، هنري تبليغي ويژه كاركنان، عرضه بسته هاي فرهنگي، غني سازي اوقات فراغت خانواده ها، استفاده از فرصت مراسم و مناسبت هاي مذهبي و ملي در حوزه عفاف و حجاب، ترغيب كاركنان و خانواده هاي آنها به اردوهاي راهيان نور در دستگاه هاي استان بايد مورد توجه قرار گيرد.
/8138/ 6133/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نظارت بر عملكرد دستگاه هاي اجرايي قم در خصوص حقوق شهروندي و حجاب و عفاف» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X