دادستان آستارا: حيوان آزاري خلاف شرع و قانون است

احمد عبادي روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا افزود: انتشار خبر مربوط به يك مورد حيوان آزاري در شبكه هاي اجتماعي، انعكاس و بازتاب منفي داشته است.
وي با اشاره به اينكه اقدام ناپسند حيوان آزاري موجب حساسيت و جريحه دار شدن افكار عمومي شد ، اضافه كرد: دستگاه قضايي و دادستاني شهرستان آستارا به دنبال شكايت هاي سازمان هاي مردم نهاد و سازمان محيط زيست جمع آوري دلايل و مستندات و نيز دستگيري متهم را در دستور كار خود قرار داد.
عبادي اظهار كرد: شخص متهم به حيوان آزاري، روز گذشته دستگير و پرونده قضايي پيرامون اين موضوع تشكيل شد تا به اتهام اين شخص رسيدگي شود.
وي ادامه داد: يقينا مجازات سختي در انتظار متهم خواهد بود زيرا اين اقدام ناپسند ، قبيح و سخيف خلاف عرف ، شرع و قانون است و موجب وهن در جامعه مي شود.
دادستان بندر آستارا افزود: اگر مواردي مشابه اين پرونده در شهرستان آستارا صورت بگيرد دستگاه قضايي ورود پيدا كرده و برخورد قانوني با اشخاصي كه اقدام به اين عمل كنند خواهد داشت.
عبادي در ادامه خاطر نشان كرد: متهم 46 ساله اين پرونده داراي سوابق متعدد كيفري بوده و دستگاه قضا برخورد قضايي را تا مرحله اجرا پيش خواهد برد.
دادستان آستارا بيان كرد: اين اتفاق ناپسند در قسمت جنوب شهرستان آستارا به وقوع پيوسته و فرد مذكور علاوه بر سگي كه مورد آزار قرار گرفته، چندين قلاده سگ نيز داشته كه همه آن ها توسط شهرداري جمع آوري شد.
انتشار فيلم مربوط به حيوان آزاري يك فرد در شهرستان آستارا در شبكه هاي اجتماعي، اعتراض بسياري از شهروندان، دوستداران و حاميان حقوق حيوانات را در پي داشت.
حيوان‌آزاري يكي از انواع بداخلاقي هاي اجتماعي و بزه ‌كاري محسوب مي شود.
بسياري از كشورها حيوان‌آزاري را في‌نفسه يك جرم قضايي مي‌دانند اما حيوان‌آزاري در ايران، جرم انگاري نشده است و قوانين عام موجود هم قوانين زيست‌محيطي هستند.
در سال‌هاي اخير فعاليت‌هايي انجام شده تا حيوان ‌آزاري، جرم‌انگاري شده و به حيطه جرايم وارد شود.
حيوان آزاري به اشكال متعددي نمود پيدا مي كند، از درگير كردن حيوانات با يكديگر تا ضرب و جرح فيزيكي ، زنداني كردن و نگهداري حيوانات در مكان هاي نامناسب كه همگي در اين قالب مي گنجد با اين تفاوت كه در پاره اي از اوقات ضريب و سطح خشونت در اين امر بسيار بارز و مشهود است در برخي موارد نيز كمرنگ و نامحسوس به نظر مي رسد.
اما هر آنچه است اختلالات روحي ، رواني و رفتاري انسان وجه اشتراك تمامي حيوان آزاري ها به شمار مي رود كه با شدت و ضعف هايي بروز پيدا مي كند.
شهرستان آستارا در منتهي اليه غرب مركز استان گيلان واقع شده است.
7105/2007

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دادستان آستارا: حيوان آزاري خلاف شرع و قانون است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X