تقويت زيرساخت هاي خانواده مشكلات جامعه را برطرف مي كند

حميدرضا شيخ الاسلام روز دوشنبه در آيين پاياني طرح هاي ملي و بومي بانوان اداره كل آموزش و پرورش قم، افزود: خانواده مهم ترين زيرساخت تشكيل دهنده جامعه است كه هر چه در زمينه ارتقاء بنيه هاي اين نظام تلاش كنيم معضلات اجتماعي كاهش چشمگيري مي يابد.
وي با تاكيد بر ورود آموزش و پرورش در مسائل زيرساختي خانواده، تصريح كرد: آموزش و پرورش بايد در اين حوزه ورود پيدا كند و جاذبه و هنرمندي نقش زن را به نسل امروز منتقل كند تا شاهد پرورش نسلي آگاه و برآمده از ارزش هاي انساني و اسلامي باشيم.
وي افزود: آموزش و پرورش به عنوان يكي از كليدي ترين نهادهاي تربيتي كشور از ظرفيت ويژه اي براي فرهنگ سازي و تربيت نيروهاي آينده ساز كشور برخوردار است.
شيخ الاسلام تصريح كرد: آموزش و پرورش و خانواده دو نهاد تاثيرگذار در تربيت فرزندان محسوب مي شوند و بدون همكاري هم نمي توانند به اهداف مدنظر در پرورش دانش آموزان دست يابند.
وي نقش زن در خانواده را بسيار ريشه اي و زيرساختي عنوان كرد و گفت: امروز زن مهم ترين ابزار قدرت درون خانواده است كه مي تواند عاطفه، آرامش و ارتباطات انساني را درون خانواده نهادينه كند.
وي افزود: اگر جايگاه زن در جامعه ارتقا يابد، ستون خانواده و جامعه محكم مي شود و مي توان انتظار داشت نسلي بالنده و پويا در تمام زمينه ها پرورش يابد.
رييس آموزش و پرورش ناحيه يك قم نيز در اين آيين به نقش خانواده و زن در جامعه اشاره كرد و گفت: علت مشكلات جامعه را بايد در خانواده جست و جو كرد، اگر انسان ها در درون خانواده از آرامش رواني برخوردار نباشند به طور قطع نمي توانند فرزندي آرام تربيت نمي كنند.
رضا دليريان با بيان اينكه نقش مادر انسان سازي و فرزند پروري است، افزود: زماني كه مادر نقش خود را فراموش كند و نقش هاي ديگر جايگزين نقش مادر شود، خطر جامعه را تهديد مي كند.
آيين پاياني طرح هاي ملي و بومي بانوان اداره كل آموزش و پرورش استان قم شامل طرح مشكوه، بشري، آمايش و محيا با حضور مسئولان آموزش و پرورش در خانه معلم شماره دو برگزار شد؛ در اين آيين از يك فرهنگي سرپرست خانوار و تعدادي از فرهنگيان نمونه تجليل شد.
/2085/ 6133/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تقويت زيرساخت هاي خانواده مشكلات جامعه را برطرف مي كند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X