دستگاه هاي اجرايي در توسعه فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه الگو باشند

به گزارش ايرنا، عطاالدين قاسمي روز دوشنبه در جلسه ستاد صيانت از حريم امنيت عمومي و حقوق شهروندي در فرمانداري قم با تاكيد بر رعايت حجاب و عفاف افزود: دستگاه ها اجرايي استان بايد با ايجاد فضاي معنوي در راستاي تعميق باورهاي ديني در حوزه عفاف و حجاب الگويي براي ساير مردم باشند.
وي بيان داشت: كاركنان نهادهاي مربوطه بايد در رفتار و نوع پوشش با حفظ ارزش هاي اسلامي و موازين ديني حجاب و عفاف را رعايت كنند لذا براي اينكه ترويج عفاف در جامعه صورت بگيرد بايد دستگاه هاي اجرايي اين موضوع را مورد اهتمام قرار دهند.
وي تصريح كرد: كاركنان نهادهاي اجرايي استان قم درحوزه عفاف و حجاب در حد عالي هستند و هيچ مشكلي نداشته اند.
قاسمي با اشاره به برنامه هاي حقوق شهروندي در دستگاه هاي اجرايي گفت: براي دستگاه هاي اجرايي برنامه هايي ابلاغ شده است كه منشور حقوق شهروندي را با توجه به مباني اعتقادي اخلاقي و اجتماعي تنظيم كرده و در معرض ديد مردم قرار گيرد.
وي افزود: وظايفي كه ادارات نسبت به حقوق شهروندان دارند اعلام شده است چراكه مردم نهادي در دستگاه هاي اجرايي بايد مورد اهتمام قرار گيرد.
قاسمي با بيان اينكه حقوق شهروندي اختصاص به قشر خاصي ندارد، اظهار داشت: حقوق شهروندي يا حقوق بشر منشا توجه به همه انسان ها فارغ از جنسيتي و قوميتي است كه در قرآن به كرامت نسبت به انسان تاكيد شده است.
وي با بيان اينكه در نظام جمهوري اسلامي ايران رعايت حقوق بشر پيگيري مي شود گفت: دركشورمان در رابطه با رعايت حقوق بشر قوانيني ذكر شده است و در كنار حقوق ملت، تكاليفي را بر عهده نظام هاي سياسي قرار داده اند از اين رو شهروند در جامعه حقوقي دارد كه به رسميت شناخته شده است.
وي افزود: براي اينكه دستگاه ها بتوانند، حقوق مردم را رعايت كنند در مصوبه شوراي عالي، قائم مقام وزير كشور در امور اجتماعي، فرهنگي و رئيس ستاد مركزي صيانت از حريم امنيت عمومي و حقوق شهروندي اعلام شده است.
وي ادامه داد: در همين راستا بازرسان ستاد صيانت استان در حوزه عفاف و حجاب نسبت به بازرسي و ارزيابي عملكرد دستگاه هاي اجرايي اعزام مي شوند و بر اساس شاخص ها ارزيابي ها صورت مي گيرد.
/8138/ 6133/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دستگاه هاي اجرايي در توسعه فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه الگو باشند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X