منطقی: ماهواره ۱۰۰ کیلوگرمی می سازیم

رئيس مركز ملي فضايي گفت:استفاده حداكثري از ظرفيت‌هاي موجود در دانشگاه ها براي گسترش فناوري‌هاي فضايي كشوريكي از اهداف اصلي اين مركز است.

به گزارش ایرنا، منوچهرمنطقي با اشاره به پتانسيل بالاي دانشگاه‌ها افزود: در دانشگاه‌هاي كشور پتانسيل بسياري وجود دارد كه از اين پتانسيل‌ها مي‎توانيم براي رفع نياز دستگاه‌هاي مختلف استفاده كنيم.

وي بيان كرد: با هدف استفاده ازظرفيت دانشگاه ها در زمينه فضايي با هماهنگي دانشگاه‌هاي فعال در اين حوزه، مذاكراتي براي طراحي پايه محصول و ماهواره ملي انجام شده است و درحال حاضر با كمك دانشگاه در حال انجام يك پايه محصول استاندارد هستيم.

منطقي اظهار كرد: بيشتر كشورها يك تا سه پايه ماهواره يا ماهواره ملي دارند كه براساس نيازهاي مختلف، سيستم‌هاي مختلف روي ماهواره تعبيه مي‌كنند ما نيز در نظر داريم ماهواره‌اي تا ۱۰۰ كيلوگرم در دانشگاه‌ها طراحي و توليد شود.

وي با بيان اينكه دانشگاه‌هاي كشور نسبت به ظرفيت علمي كه داشته‌اند، بسيار خوب گام برداشته‌اند، اظهار كرد: دانشگاه‌ها از ظرفيت علمي خود به خوبي استفاده كرده‌اند؛ زيرا ماهواره فناوري‌هاي متعددي دارد و يكپارچه سازي آن بسيار مهم است.

[ منبع این خبر سایت الف-فناوری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «منطقی: ماهواره ۱۰۰ کیلوگرمی می سازیم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت الف-فناوری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X