رویترز: سردرگمی نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان پایان نیافته است

نظامی آمریکایی نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان بارها از مقامات ارشد کشورشان درخواست کرده‌اند تا «قوانین تعامل» را برای آنها شفاف کنند زیرا موجب سردرگمی این نیروها شده است.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از «رویترز»، مشاوران نیروهای ویژه آمریکایی به طور مدام از فرماندهان خود می‌پرسند که پس از تصرف شهر «قندوز» توسط طالبان در سال گذشته، چطور باید به نیروهای محلی برای بازپس گیری این شهر کمک کنند.

بر اساس این گزارش، این مشاوران نیروهای ویژه هیچ جوابی نگرفتند زیرا آنها با سردرگمی و محدودیت قواعد حاکم بر ماموریت در افغانستان روبرو هستند.

از آنجایی که طالبان در حال تقویت هستند اجازه نداشتن شلیک به دشمن برای مشاوران آمریکایی تبدیل به مشکلی سخت شده است.

حادثه قندوز یکی از بزرگترین تراژدی نیروهای آمریکایی محسوب می‌شود.

گزارش 700 صفحه‌ای مقامات آمریکایی بیانگر این است که چگونه قوانین به طور کامل حتی توسط برخی از نیروهایی که در میدان جنگ حضور دارند، درک نشده‌ است.

«جان نیکلسون» فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان احتمالا مسائل مطرح شده در این گزارش را ضمن آمادگی ارائه پیشنهادات خود به کنگره در نظر خواهد گرفت.

یک نظامی آمریکایی که نخواست نامش فاش شود، گفت: این استراتژی نیست، در حقیقت این دستور کاری در این نوع از محیط است.

این نظامی آمریکایی ادامه داد: واحد من که نقش مشاوره‌ و کمک به نیروهای افغانستان را بر عهده دارند، سه بار از فرماندهان ارشد واشنگتن خواسته تا قوانین ماموریت آنها را روشن کنند.

در حالی که شایعاتی در مورد نقش نیروهای آمریکایی و ناتو و عدم درک ماموریت آنها در افغانستان وجود دارد، «چارلز کلولند» سخنگوی ارتش آمریکا وجود سردرگمی میان نیروهای حاضر در ماموریت‌های خارجی را رد کرد.

کلولند افزود: بیش از 9000 نظامی آمریکایی پس از حادثه قندوز بار دیگر تحت آموزش قرار گرفتند تا خطر اشتباه در آینده کاهش یابد.

منتقدان بر این باورند که این سردرگمی‌ میان نیروهای آمریکایی در افغانستان ناشی از مصلحت‌های سیاسی است زیرا مقامات آمریکایی مشتاق‌ به نمایش گذاشتن این موشع هستند که عملیات افغانستان بیشتر کمک به نیروهای محلی برای جنگیدن علیه مخالفان دولت این کشور است.

یک مقام ارشد غربی گفت: قوانین تعامل در آرواره‌های سردرگمی سیاسی در مورد این ماموریت به دام افتاده است.

این مقام ارشد غربی که نخواست نامش فاش شود، بیان کرد: هیچ یک از غربی‌ها قبول نمی‌کنند افغانستان یک منطقه جنگی خطرناک است و نیروهای آنها هنوز هم ماموریت جنگی انجام می‌دهند.

انتهای پیام/.

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رویترز: سردرگمی نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان پایان نیافته است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X