رییس جمعیت هلال احمر:سلامت یار كمكی به طرح تحول سلامت است

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، سیدامیرمحسن ضیائی روز دوشنبه درآئین افتتاح رسمی طرح سلامت یار كه در بیمارستان رسول اكرم(ص) برگزارشد با بیان اینكه هم اكنون كه درسال سوم طرح تحول سلامت هستیم این طرح به خوبی با همت دولت توانسته بخشی از نیاز به سلامت جامعه را تامین كند.
وی افزود: پس از گذشت این سال ها نیاز است مسائل كیفیت خدمات همچون به اخلاق پزشكی تمركز شود.
ضیائی درادامه با اشاره به اینكه توزیع منابع و سخت افزارها در طرح تحول سلامت به خوبی انجام شده است، گفت: توجه به اخلاق حرفه ای و پزشكی باید توجه شود.
رییس جمعیت هلال احمر گفت: درطرح سلامت یار به این موضوع توجه شده است و حمایت های روحی و روانی از بیمارمی تواند به بهبود خدمات پزشكی كمك كند.
وی با بیان اینكه طرح سلامت یار با بهره گیری از خدمات داوطلبانه به افزایش سرمایه اجتماعی در جامعه می انجامد، گفت: براساس گزارش سال 2013 فدراسیون بین المللی صلیب سرخ ارزش فعالیت های داوطلبانه این سازمان 6 میلیارد دلار بوده كه به 30 میلیون نفر ارائه خدمت كرده است.
وی در ادامه افزود: این میزان تنها مبلغ مادی این ارزش است و سرمایه اجتماعی كه در ارائه خدمات داوطلبانه ایجاد شده بسیار زیاد است.
ضیائی درمورد فعالیت های جمعیت هلال احمر درطی سه سال گذشته گفت: در طی این مدت 14میلیون نفر خدمات داوطلبانه به ارزش 3900 میلیارد ریال ارائه شده است.
وی درادامه افزود: هرچقدر میزان فعالیت های داوطلبانه افزایش یابد میزان آسیب های اجتماعی كاهش پیدا خواهد كرد.
رئیس جمعیت هلال احمر درمورد طرح سلامت یارگفت: در طرح سلامت یار كه با توافق با معاونت درمان وزارت بهداشت انجام شده قرار است داوطلبان جمعیت هلال احمر خدمات روحی روانی به بیماران ارائه كنند.
ضیائی همچنین از آموزش و پایش یك هزار و 350 داوطلب سلامت یار خبر داد و افزود: این افراد آموزش های لازم را دیده اند در این آموزش ها فراگرفته اند كه در بیمارستان ها چه فعالیت هایی را باید انجام ندهند و چه خدماتی را می توانند به بیمار ارائه كنند.
وی گفت: این داوطلبان آموزش دیده اند كه چه مواردی به ایمنی بیمار لطمه می زند.
وی افزود: درطرح سلامت یار داوطلبان دركنار كادر پزشكی به ارائه خدمات روحی روانی می پردازند.
اجتمام**3377**3061**1724

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رییس جمعیت هلال احمر:سلامت یار كمكی به طرح تحول سلامت است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X