واشنگتن پست: پیچیدگی های ریز سیاست های هیلاری كلینتون در مقابل ایده های بزرگ رقبایش

به گزارش ایرنا، واشنگتن پست در این تفسیر به قلم ' دیوید آ. فارنتهولد' افزود: حجم مرامنامه رسمی مبارزه انتخاباتی ' هیلاری كلینتون ' دو برابر رمان 'هملت' است . این مرامنامه 174 صفحه ای مشتمل بر 73 هزار و 645 واژه از ایده های سیاسی كلینتون است كه به مرور زمان بر تعداد صفحات آن افزوده هم خواهد شد.
این روزنامه آمریكایی نوشت: محور خط مشی سیاسی هیلاری كلینتون بر دو ستون استوار است: وضعیت جاری و بوروكراسی اداری .
دو كاندیدای دیگر ریاست جمهوری آمریكا خواستار یك تجدید نظر كلی در دولت آمریكا هستند. اما كلینتون عمدتا خواستار آن است كه دولت را با همین تركیب و هیات و اجزاء حفظ و آن را وصله پینه كند.
واشنگتن پست اضافه كرد: طرحها و برنامه های كلینتون در بسیاری از موارد بر وظایف محدود اما بغرنج و پیچیده بوروكراسی اداری طراحی شده است با این هدف كه دولت را زیرك تر و سخاوتمندتر و اصولی تر سازد . به عنوان مثال برای در هم شكستن 'وال استریت' كلینتون، یك فرم تنظیم كننده مخصوص طراحی كرده است .
این روزنامه آمریكایی ادامه داد: اگر كنگره، طرح های ارائه شده كلینتون را رد نكند، این طرح به مهاجران فاقد مدارك هویت، اجازه می دهد وارد ادارات فدرال محلی شوند و درخواست مهاجرت كنند . به ماموران دولت كه اكنون سرشان فوق العاده شلوغ است رهنمودهایی ارائه خواهد شد و آنها باید در مورد اعطای مهاجرت به میلیونها متقاضی تصمیم گیری و مشخص كنند كدام مهاجر می تواند در آمریكا بماند و كدام مهاجر كشور را ترك كند.
واشنگتن پست تصریح كرد: دیدگاههای كلینتون در این عرصه، ملهم از جهان بینی اوست كه از 23 سال فعالیت در پهنه سیاست سرچشمه گرفته است. كلینتون می گوید كه او وعده های ساده و بزرگی را كه رقبایش به مردم می دهند، نمی دهد چون قادر به انجام آنها نیست .از جمله این موضوعات، شهریه رایگان دانشگاه ( كالج) است . او كاملا مخالف نظریه 'یك دانشگاه بزرگ و زبیا و رایگان' است.
او در عوض راه حل هایی پیچیده را در این زمینه عرضه می كند كه به نوعی بر عریض و طویل كردن دولت و مخارج آن دلالت دارد.
این روزنامه آمریكایی ادامه داد: اگر كلینتون نامزد منتخب دمكراتها شود، این انتخاب، یك انتخاب دست و پا شكسته و تق و لق است؛ آن هم به خاطر وجود رقبایش .اگر كلینتون سیاست سازی را همچون ساعت سازی انگارد، در آن صورت به احتمال قوی قافیه را به ' دونالد ترامپ' نامزد محتمل جمهوریخواهان خواهد باخت و باید منتظر راه پیمایی های گسترده ای در حمایت از ترامپ بماند.
واشنگتن پست تصریح كرد: ترامپ نامزدی است كه طرح ها و ایده هایش كه اتفاقا بسیار هزینه بر است و دور انداختنی؛ اما با این وجود بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته است. ترامپ روز یكشنبه موضوع افزودن بر مالیات طبقه ثروتمند جامعه را مطرح و ضمن آن از موضع قبلی اش كه مخالفت كردن با افزایش حداقل دستمزدها نیز عدول كرد.
این رسانه آمریكایی نوشت: ترامپ در یك بداهه گویی ناگهانی، عنوان كرد كه آمریكا باید فقط درصدی از بدهی هایش را بپردازد .این یعنی اینكه تكانی سخت بر اقتصاد جهان و همچنین بر جایگاه آمریكا در اقتصاد جهان وارد خواهد آمد.
در این ارتباط 'مایكل تانر'از اعضاء موسسه لیبرتاریان (طرفدار آزادی فردی) كاتو' درواشنگتن می گوید: ' من از هیچیك از این دو نامزد خوشم نمی آید. یكی از این دو ایده هایش به واقعیت نزدیك تراست و دیگری هیچ سنخیتی با واقعیت ندارد'.
وی تصریح می كند: ' من معتقدم ترامپ صلاحیت رئیس جمهوری شدن را ندارد و هیلاری رئیس جمهوری خواهد شد اما من با او تقریبا در همه چیز مخالفم'.
واشنگتن پست افزود: اصول و محورهای كلی طرح ها و سیاستهای هیلاری كلینتون، میراث به ارث مانده از 'اوباما' خواهد بود. موضوعاتی مانند اصلاح قانون مهاجرت، كنترل اسلحه و یك سری گرایش ها به سمت چپ به خاطر رقابت با سناتور 'برنی سندرز' از 'ورمونت' رئوس این برنامه ها را تشكیل می دهد.
این روزنامه آمریكایی ادامه داد: در مورد قانون مهاجرت، كلینتون قبلا اعلام كرده بود كه آمریكا باید كودكانی را كه غیرقانونی وارد مرزهای این كشور می شوند به موطن اصلی شان بازگرداند تا بدین وسیله جلوی مهاجرت غیرقانونی را در آینده به آمریكا بگیرد. اما كلینتون در ماه مارس تحت فشار سندرز؛ تغییر عقیده داد و اعلام كرد: 'من كودكان را دیپورت نمی كنم ( به كشورشان باز نمی گردانم ).
اصولا كلینتون با نظریه 'لیبرالیسم ' سندرز كه یك نظریه بنیادین بوده و معتقد است كه ساده ترین راه برای كمك به یك نیازمند این است كه همزمان به همه كمك كنیم؛ مخالف است.
واشنگتن پست اضافه كرد: كلینتون معتقد به كالج رایگان برای همه نیست بلكه معتقد به دانشگاه برای همه است .اعتبار در نظر گرفته شده او در این زمینه 350 میلیارد دلار ظرف 10 سال است اما این رقم برای سندر 750 میلیارد دلار است . طبق طرح كلینتون،خانواده هایی كه قادر به پرداخت شهریه نباشند شناسایی می شوند و به آنها وام اعطا می شود و شناسایی این خانواده ها بر عهده دولت است.
این روزنامه آمریكایی ادامه داد: كلینتون در این عرصه از تجربه سیاست دوران ریاست جمهوری ' بیل كلینتون' همسرش پیروی می كند و معتقد به تمدید قانون اعتبار مالیاتی است كه می تواند تا سقف 2500 دلار ارزش داشته باشد.
به نوشته این رسانه آمریكایی، در موضوع مراقبت های بهداشتی سندرز خواهان آن است كه این سیستم را منسوخ كند و دولت را بیمه گر همه آحاد ملت قرار دهد . وی مترصد است با اضافه كردن اعتبار مالیاتی به خانواده ها تا سقف 5 هزار دلار، به نوعی از هزینه های خانوار بكاهد.
در موضوع 'آپالاچیا' سندرز قول داده است تمام قراردادهای تجاری را كه وی آنها را قاتل مشاغل كارخانه ای می شناسد، فسخ كند اما كلینتون در این زمینه تمدید اعتبار مالیاتی را مطرح می كند .این اعتبار مالیاتی اكنون هم اجرا می شود اما محدود می شود تا سرمایه گذاری های جدیدی در محل هایی كه سرمایه گذاری در آنها كاهش یافته است مانند تولید ذغال سنگ سرمایه گذاری بیشتری جذب شود .
واشنگتن پست نوشت: اما این فقط پهن كردن یك فرش قرمز است. رویكردهای سیاسی كلینتون، امتداد همان سیاست های ' بیل كلیتون' همسرش و 'باراك اوباما' خواهد بود. البته اینها سیاست هایی است كه كلینتون و اوباما برای اجرای آنها با مخالفت سرسخت كنگره و ایالت های متخاصم روبرو بودند .
این روزنامه آمریكایی ادامه داد: این دو رئیس جمهوری در عوض توزیع پول، مزایای مالیاتی را توزیع می كردند. مزایای مالیاتی، برگ برنده دمكرات هاست و كاهش یا قطع مالیات هم برگ برنده جمهوریخواهان.
دمكراتها به جای یك راه حل ساده و فراگیر، راه حلی پیچیده را مهندسی كرده اند از قبیل ' قانون مراقبت مقرون به صرفه در منزل' كه قرار بود متناسب با نیازهای مصرف كننده تعدیل شود. نتیجه این سیاست، امروز وجود یك دولتی است كه از سنگینی دشواری ها و پیچیدگی های وظایفش به ناله و فغان افتاده است .
واشنگتن پست تصریح كرد: از سال 2004 تاكنون، قانون مالیات ها بیشتر از 4 هزار بار تغییر كرده است. آژانس دولتی جمع آوری مالیات و مجری قانون مالیات موسوم به IRS انتظار می رود فقط به 47 درصد از تقاضاهایی كه امسال دریافت كرده است، رسیدگی كند . رشد تنظیمات فدرال هم موجب شده است تا شمار افسران مامور اجرای قانون در امر مالیات نیز افزوده شود . تعداد 136 هزار تن از این نیروها در بخش خصوصی شاغل اند.
این رسانه آمریكایی افزود: راه حل كلینتون برای این مقوله بر پیچیدگی اوضاع خواهد افزود. كلینتون بر پایه ایمان و اعتقادات شخصی خود راه حل این مشكل را مطرح كرده است. وی می گوید كه ماموران مالیاتی باید منطبق با قانون، به صلاحدید خود بهترین تصمیم را در هریك از موارد اتخاذ كنند تا یك چنین كسب و كار بزرگی به دقت انجام شود و به كارش ادامه دهد . او می گوید در واشنگتن امروزی این تنها راه برای انجام این مهم است.
'جك سولیوان' مشاور سیاست گذاری كلینتون در خصوص برنامه های وی توضیح داده است : ' كلینتون وعده هایی نمی دهد كه نتواند آنها را اجرا كند یا جزئیات آنها را از مردمی كه سعی می كند رایشان را بدست آورد؛ پنهان كند' .
اروپام**1591**1572

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «واشنگتن پست: پیچیدگی های ریز سیاست های هیلاری كلینتون در مقابل ایده های بزرگ رقبایش» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X