وزیربهداشت: به پرستاران اطلاعات غلط درباره طرح سلامت یارندهید

به گزارش خبرنگاراجتماعی ایرنا،سیدحسن هاشمی روزدوشنبه درافتتاحیه رسمی طرح سلامت یارهلال احمراظهاركرد: به صراحت می گویم بهیاران و پرستاران را وسوسه نكنید و اطلاعات نادرست درباره طرح سلامت یار به آنها ندهید.
وی ادامه داد: قرار نیست داوطلبان طرح سلامت یار در كار درمانی دخالت كنند و وظیفه شان حمایت های روحی روانی به بیمار و همراهان بیمار است.
هاشمی با بیان اینكه بسیاری از كارها هم اكنون در بیمارستان ها انجام نمی شود، گفت: همه می دانند بیش ازآنچه پرستار و بهیار در اختیار داریم به همان میزان با كمبود این افراد مواجه هستیم.
هاشمی افزود: افرادی كه در طرح سلامت یار به ارائه خدمات می پردازند مقرر شده تحت نظردفتر پرستاری هر بیمارستان به ارائه خدمت بپردازند.
وزیربهداشت گفت: این اتفاق سبب ایجاد سرمایه اجتماعی در كشور می شود و امیدواریم با این طرح دیگر فعالیت های عام المنفعه در میان اقشار مختلف مردم ترویج شود.
هاشمی با اشاره به اینكه می توان با این گونه كارهای عام المنفعه به ترویج فرهنگ نوع دوستی در كشور پرداخت اظهاركرد: در سال های پس از انقلاب مردم با یكدیگر بسیار مهربان بودند و حتی موادی همچون نان و نفت را كه با كمبود مواجه بود به یكدیگر می دانند.
وی گفت: هم اكنون رقابت فشرده تخصصی میان حرفه های مختلف همچون پزشكی اتفاق افتاده است و خیلی مطلوب است با رواج كارهای بشردوستانه این نوع كارها ترویج یابد.
وزیر بهداشت با بیان اینكه منفعت طلبی هم اكنون در وجود همه بشر وجود دارد بیان داشت: طرحی همانند سلامت یار می تواند از زیاده طلبی بكاهد.
همچنین با امضای تفاهمنامه بین وزارت بهداشت و جمعیت هلال احمر طرح سلامت یار به صورت آزمایشی در 10 بیمارستان كشور سال گذشته اجرا ‌شده بود.
جامعه هدف طرح سلامت یاران را خدمت گیرندگان (بیماران)، خدمت دهندگان (داوطلبان)، اعضای داوطلبان فعال و اعضای داوطلبان ارشد است.
اجتمام**3377**3061**1724

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیربهداشت: به پرستاران اطلاعات غلط درباره طرح سلامت یارندهید» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X