ورزش هاي زورخانه اي و كشتي پهلواني در آسيا گسترش مي يابد

محمد دادگر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: انتقال مقر كنفدارسيون ورزش هاي زورخانه اي و كشتي پهلواني آسيا از افغانستان به كره جنوبي مي تواند گام بسيار مهمي در بسط و گسترش اين رشته ورزشي در ديگر كشورهاي آسيايي باشد.
وي اضافه كرد: انتقال اين كنفدارسيون به كشور كره جنوبي كه يكي از كشورهاي پيشرفته ورزشي و تاثيرگذار در آسيا است مي تواند زمينه را براي برگزاري مسابقات آسيايي و حتي جهاني را در اين كشور فرهم سازد.
وي اظهار كرد: با توجه به اينكه مقر فدراسيون جهاني ورزش هاي زورخانه اي و كشتي پهلواني در ايران قرار دارد، انتقال مقر كنفدراسيون به كره جنوبي مي تواند، بخشي از اين هويت و اصالت ايراني اسلامي اين رشته را نيز به ديگر كشورها منتقل كند.
دادگر افزود: توسعه ورزش­هاي زورخانه ­اي در ديگر كشورهاي جهان باعث تقويت روابط ديرينه سياسي، اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي ايران اسلامي با ساير كشورها مي شود.
رئيس فدراسيون ورزش­هاي زورخانه ­اي و كشتي پهلواني ايران گفت: ايران خواستگاه اصلي اين رشته ورزشي بوده و علاوه بر كنفداسيون هاي اروپا، آفريقا و آمريكاي جنوبي ورزش هاي زورخانه اي و كشتي پهلواني، ورزشكاراني در 84 كشور جهان به اين رشته ورزشي فعاليت دارند.
وي اضافه كرد: ورزش هاي زورخانه اي قبل از اسلام نيز در ايران وجود داشته و با ورود اسلامي اين رشته با موازين اسلامي عجين شده و هويت ايراني و اسلامي خاصي پيدا كرده است.
30 فروردين ماه سال جاري مقر دبيرخانه جديد كنفدراسيون ورزش هاي زورخانه اي قاره آسيا به شهر بوسان كره جنوبي با حضور هيات هاي اجرائي و مقام هاي عاليرتبه دو كشور ايران و كره جنوبي، انتقال يافت.
رئيس فدراسيون ورزش­هاي زورخانه ­اي و كشتي پهلواني ايران براي بررسي و هماهنگي برگزاري مسابقات بين المللي ورزش هاي زورخانه اي و كشتي پهلواني جام ولايت به استان كردستان سفر كرده بود.
مسابقات بين المللي ورزش هاي زورخانه اي و كشتي پهلواني جام ولايت با شركت 55 ورزشكار خارجي از هشت كشور و دو تيم از استان كردستان به نماينده گي از كشورمان از 29 تا 31 ارديبهشت ماه سال جاري در شهر سنندج برگزار مي شود.
3020/6108

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ورزش هاي زورخانه اي و كشتي پهلواني در آسيا گسترش مي يابد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X