كتاب هاي كودك و نوجوان نيازمند عرضه آئينه است

به گزارش خبرنگار فرهنگي ايرنا، محمد طوسي روز دوشنبه در نشست بررسي شيوه هاي مناسب عرضه كتاب هاي كودك و نوجوان در سراي اهل قلم كودك و نوجوان افزود: كمبود ويترين و شيوه هايي كه كودك و نوجوان كتاب ها را ديده و نظر او را جلب كند، از آسيب هاي حوزه اين نوع كتاب هاست.
وي گفت: بسياري از كتاب ها توسط والدين انتخاب و به كودك عرضه مي شود و اين به نوعي بستن نگاه كودكان است.
به گفته طوسي، وجود عناوين تكراري در عرصه كتاب كودك، مشكل انتشاراتي كه براي حفظ موجوديت و مجوز انتشار خود اقدام به انتشار كتاب هاي كودك و به نوعي كتاب سازي مي كنند تا مجوزشان باطل نشود از ديگر مشكلات در اين حوزه است.
به گفته وي، بسياري از انتشاراتي ها با اين اقدام و با ارائه تخفيف هاي زياد بازار كتاب را خراب مي كنند.
در ادامه اين نشست هادي خورشاهيان نويسنده، شاعر و مولف 70 عنوان كتاب نيز اظهار داشت: يكي از مهمترين مسائل در عرصه كتاب كودك، كاهش تعداد كودكان و نوجوانان در خانواده هاست به گونه اي كه بسياري از خانواده ها هنوز يا صاحب كودك نشده اند و يا تك فرزند هستند.
به گفته وي زماني سرگرمي اكثر كودكان و نوجوانان كتاب ها و نوارهاي قصه بود اما امروز ابزارهايي نظير بازي هاي رايانه اي و موبايل بخش مهمي از جاي آنها را گرفته است.
خورشاهيان اضافه كرد: مشكلات و شيوه هاي كنوني زندگي باعث شده تا بسياري از كودكان بيشتر به سمت ديدن كارتون و بازي بروند تا خواندن كتاب.
وي مهدهاي كودك و مدرسه ها را از مهمترين مراكز توسعه و گسترش مطالعه كتاب بين كودكان و نوجوانان خواند و گفت: ما نويسنده كودكان و نوجوانان زيادي داريم اما آنها هم گرفتار مشكلات مالي هستند.
به گفته خورشاهيان، 400 تا 500 نويسنده كتاب كودك و نوجوان در كشور فعال هستند و حدود 200 كتابفروش نيز در سراسر كشور كتاب هاي كودكان و نوجوانان را عرضه مي كنند كه حدود 50 كتابفروشي در تهران قرار دارد.
بيست و نهمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران از 15 تا 25 ارديبهشت در شهر آفتاب برپا شده است.
فراهنگ**1568**3061**1027

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «كتاب هاي كودك و نوجوان نيازمند عرضه آئينه است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X