نقش رسانه‌هاي نظام سلطه و هاليوود در پيشبرد اهداف استكبار

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگي ايرنا از روابط عمومي جشنواره بين‌المللي فيلم مقاومت، امروزه جنگ رسانه‌اي، از برجسته‌ترين مؤلفه‌هاي جنگ‌نرم و جنگ‌هاي مدرن در جهان كنوني محسوب مي‌شود. جنگ نرم به مثابه راهبرد و استراتژي انتخابي نظام سلطه براي تسلط بر افكار و اراده ملت‌ها تدوين و طراحي شده است.
امروزه انسان‌ها شاهد فراگيري بي‌سابقه رسانه‌‌ها و وسايل ارتباطات جمعي مدرن و نوين هستند. و به تبع، آن‌ها در معرض شديدترين امواج رسانه‌‌ها قرار دارند. رسانه‌ها كاركردي دوسويه دارند؛ اما بيشترين حجم بهره‌گيري از آن در دست نظام سلطه قرار دارد؛ چنانكه مي‌توان به جرأت گفت حفظ و گسترش قدرت استكباري نظام سلطه به حضور و ظهور رسانه‌ها وابسته است.
رسانه‌ها پل ارتباطي و بلكه وسيله تسلط بر افكار، اراده و احساسات بشريت دوران معاصر به شمار مي‌آيند. مراكز رسانه‌اي اين استكبار كه به مدرن‌ترين فناوري جهاني مجهزند، از يك سو ابزاري در جهت اجراي عمليات رواني قدرت‌ها عليه ملت‌ها و دولت‌هاي مستقل هستند و از سوي ديگر، وسيله‌اي براي كنترل، تضعيف، جهت‌دهي و هدايت جوانان در سراسر جهان محسوب مي‌شوند.
ستاد جشنواره بين المللي فيلم مقاومت، با هدف ارزيابي و بررسي و تحليل اين موضوع امسال در ساختار مسابقات بخش بين‌المللي پذيراي فيلم‌هاي سينمايي و مستندي است كه به اين موضوع پرداخته باشند.
چهاردهمين جشنواره بين­المللي فيلم مقاومت به منظور تبيين و گسترش 'فرهنگ مقاومت' در سه بخش مسابقه بين­الملل، جايزه ويژه عماد مغنيه و چشم­انداز سينماي مقاومت در جهان، با حضور آثاري كه به مقاومت مسلمانان و مظلومان جهان پرداخته­اند، برگزار مي شود.
فراهنگ**9246**1027

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نقش رسانه‌هاي نظام سلطه و هاليوود در پيشبرد اهداف استكبار» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X