فرماندار ساوه: نظام آموزشي كارآمد تضمين كننده اهداف توسعه است

محمد بهاروند روز دوشنبه در دهمين جشنواره خيران مدرساز ساوه در دانشكده سماي اين شهرستان گفت: خيران مدرسه ساز بازويي تواتمند براي تحقق اهداف و سياست هاي كلان آموزش و پرورش در نظام آموزشي هستند و در كيفيت اموزش و تربيت نسل ماهر و متخصص نفش محوري دارند.
وي ادامه داد: نبض توسعه همه جانبه كشور در نظام آموزش و پرورش در حال تپيدن است و اقتدار و برخورداري از امكانات مناسب و فضاهاي آموزشي و تربيتي استاندارد پايه اصلي تربيت نسل پويا و كارآمد است.
معاون استاندار مركزي بيان كرد: شهرستان ساوه به لحاظ موقعيت جغرافيايي خاص ميزبان مهاجران بسياري است كه تدوين برنامه هاي هدفمند آموزش وپرورش در حوزه علمي و پرورشي در كنار تامين زيرساخت هاي لازم براي توسعه فضاهاي آموزشي مي تواند سير فرآيند توسعه منطقه را شتاب دهد.
بهاروند با تقدير از خدمات خيران مدرساز ساوجي افزود: نظام آموزشي و جامعه مديون خدمات اين قشر است و اين خيرانديشان با وجود جايگاه متعالي در نزد خداوند ، در تربيت و شكوفايي نسل هاي بعدي اين سرزمين نيز سهيم هستند.
معاون استاندار مركزي گفت: كمبود فضاهاي آموزشي شهرستان ساوه نيازمند بررسي كارشناسي است و با همت و مشاركت خيران نيك انديش بايد در نوسازي و بهسازي اين فضاها اقدام كرد.
منتخب مردم ساوه و زرنديه در دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي نيز در اين آئين گفت : تلاشگران سنگر صنعت ساوه با وجود مجاهدت در عرصه كار و توليد از مشاركت در امور خداپسندانه و تعامل در بهبود ساختار آموزشي و تربيتي غافل نيستند.
محمد رضا منصوري بيان كرد: روند رو به رشد جمعيت شهرستان ساوه از يك سو و نياز مبرم به فضاهاي آموزشي استاندارد و مطلوب از سوي ديگر همت بلند خيران مدرسه ساز را در اين شهرستان طلب مي كند.
وي عنوان كرد: سهيم شدن خيران مدرسه ساز در فعاليت هاي خيرخواهانه به ويژه توسعه و تجهيز فضاهاي آموزشي، ضمن بهره مندي از اجر اخروي زمينه پيشرفت و شكوفايي نظام مقدس تعليم و تربيت را فراهم مي كند.
منتخب مردم ساوه و زرنديه در مجلس شوراي اسلامي گفت: بيش از 90 درصد از درآمدهاي پايدار استان مركزي از حوزه صنعت تامين مي شود و در واقع صنعت استان مركزي باوجود نقش آفريني در حوزه اقتصاد در ديگر حوزه ها از جمله مشاركت در امر مدرسه سازي و توسعه فضاي آموزشي نيز سهيم است.
مدير كل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان مركزي نيز در اين آئين در سخناني گفت: شهرستان ساوه در به كارگيري از ظرفيت هاي ارزشمند خيران در نظام تعليم و تربيت و بهسازي، نوسازي و احداث فضاهاي آموزشي از شهرستان هاي پيشتاز استان مركزي است.
محمد صادق قائمي افزود: شهرستان هاي اراك و ساوه به دليل تراكم بالاي جمعيتي نسبت به ديگر شهرستان هاي استان مركزي نيازمند توجه و مساعدت بيشتر خيرين نيك انديش در توسعه و نوسازي فضاهاي آموزشي هستند.
وي ادامه داد: خيران ساوجي تا كنون حدود 110 ميليارد ريال براي توسعه،بهسازي و نوسازي فضاهاي آموزشي در اين شهرستان مشاركت كرده اند.
مديركل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان مركزي اضافه كرد: بر اساس ارزيابي هاي انجام شده 400 كلاس درس و فضاي آموزشي در شهرستان ساوه نيازمند توجه و مشاركت خيران نيك انديش است تا شاهد احداث فضاهاي فيزيكي آموزشي مناسب براي تحصيل دانش آموزان باشيم.
قائمي ادامه داد: با توجه به كمبود اعتبارات و منابع، استفاده از ظرفيت هاي ارزشمند خيران مدرسه ساز يكي از مهم ترين شاخص هاي دستيابي به توسعه كمي و كيفي در فضاهاي آموزشي است.
رئيس مجمع خيران مدرسه ساز استان مركزي نيز گفت: حدود 60 فضاي آموزشي در اين اسان با همت و مشاركت خيران نيك انديش احداث ،نوسازي و يا بهسازي شده است.
علي فخاري بيان كرد: سهم شهرستان ساوه از احداث، نوسازي و بهسازي فضاهاي آموزشي استان مركزي حدود 14 پروژه است كه براي اجراي اين طرح ها حدود 100 ميليارد ريال هزينه شده است.
وي بيان كرد: هدف اصلي تشكيل مجمع خيران مدرسه ساز استان مركزي، ايجاد وفاق و همدلي و استفاده از ظرفيت هاي ارزشمند خيران نيك انديش در راستاي توسعه و تعميق نظام تعليم و تربيت است.
مدير آموزش و پرورش شهرستان ساوه نيز گفت: 35 درصد از مدارس اين شهرستان خير ساز هستند.
عبدالله سالمي بيان كرد: براي اجراي طرح يك شيفت شدن مدارس در سطح اين شهرستان به احداث 30 فضاي آموزشي جديد نياز است كه اين مهم با مشاركت و تعامل خيران نيك انديش قابل اجراست.
وي عنوان كرد: نظام تعليم و تربيت كشور به همت والا و مشاركت ارزنده خيران مدرسه ساز نيازمند است و در واقع فرداي درخشان نظام آموزشي كشور و تربيت اجتماعي نسل هاي آينده به اقتدار و توانمندي اين نظام اساسي گره خورده است.
در اين نشست تعدادي از خيران مدرسه ساز ساوجي با اهداي لوح سپاس تجليل شدند.
شهرستان ساوه به عنوان دومين قطب جمعيتي استان مركزي بيش از 260 هزار نفر جمعيت دارد.
بيش از 48 هزار و 500 دانش آموز در يك هزار و 752 كلاس درس درشهرستان ساوه مشغول تحصيل هستند.
3075/6013

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرماندار ساوه: نظام آموزشي كارآمد تضمين كننده اهداف توسعه است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X