۲ دانشمند دانشگاه بقیه الله در فهرست یک درصد برتر دانشمندان دنیا

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی ایزدی امروز در هفتمین جشنواره علمی تحقیقاتی علوم پزشکی سپاه (باقرالعلوم)، با بیان اینکه ما باید به عنوان دانشگاه نیروهای مسلح، پیشگام باشیم، عنوان کرد: ما همواره تلاش داریم که به سمت دانشگاه نسل چهارم، یعنی همان دانشگاه حکمت آفرین و مبتنی بر علوم انسانی حرکت کنیم.

وی از قرار گرفتن این دانشگاه در بین ۱۰ دانشگاه کشور در نظام رتبه‌بندی ESI در سال ۲۰۱۵ گفت: این دانشگاه پس از دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی، شیراز، اصفهان، تبریز،  مشهد، ایران و کرمان قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه باید بنا را برای رسیدن به مرجعیت علمی در دانشگاه قرار دهیم، عنوان کرد: دارا بودن استاد مرجع با شاخص بالای استناد، مقالات موجود در فهرست یک درصد مقالات دارای استناد بالا، مجله دارای شاخص «هرش» بالا و وجود سازمان‌های در فهرست یک درصد از جمله شاخص‌های مرجعیت علمی به شمار می‌روند.

ایزدی با بیان اینکه در حال حاضر دو نفر از محققان دانشگاه بقیه الله در زمره دانشمندان یک درصد برتر دنیا قرار گرفته‌اند، افزود: سید فاضل نبوی و محمد نبوی از این دانشگاه، جز یک درصد دانشمندان برتر جهان هستند.

وی با اشاره به افزایش  تعداد مقالات ارائه شده در همایش خارجی از سوی دانشگاه بقیه‌الله بیان کرد: تعداد مقالات ارائه شده در همایش‌های بین‌المللی در سال ۹۰ به ۱۰۲ مقاله، در سال ۹۱ به ۹۲ مقاله، در سال ۹۳ به ۳۴ مقاله و در سال ۹۴ این تعداد به ۲۲۵ مقاله افزایش یافته است.

ایزدی اظهار داشت: تحول در نظام رتبه بندی و تشویق اساتید و دانشجویان، تجهیز سخت‌افزاری و نرم افزاری دانشگاه، تقویت روحیه همکاری، توسعه دیپلماسی علم و فناوری، افزایش بهره‌وری پژوهش، افزایش بودجه پژوهشی و استفاده از نخبگان برجسته جهان در پروژه‌های کلان از جمله راهکارهای افزایش شتاب علم و فناوری کشور محسوب می شوند.

معاون تحقیقاتی دانشگاه بقیه الله با تاکید بر این که این دانشگاه در سال ۹۱ موفق به کسب رتبه دوم پژوهشی در ارزشیابی پژوهشی دانشگاه‌های همتراز شده است، گفت: علاوه بر آن در سال ۹۴، مقام اول پژوهشی را در میان بیمارستان‌های آموزشی کشور را کسب کرده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-دانش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۲ دانشمند دانشگاه بقیه الله در فهرست یک درصد برتر دانشمندان دنیا» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-دانش منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X